W dniach 16 –17.03 2018r. uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 44 ze Szkolnego Klubu Wolontariusza ,,Klubu Ośmiu”, Szkolnego Koła PCK oraz Koła Caritas aktywnie uczestniczyli w Ogólnopolskiej Akcji organizowanej przez Banki Żywności. Celem zbiórki jest dotarcie z pomocą żywnościową do jak największej liczy osób niedożywionych i żyjących w ubóstwie oraz zapewnienie im godnych Świąt Wielkanocnych. Jak to działa? Banki Żywności z pomocą wolontariuszy będą najpierw zbierać, a potem w swoich magazynach sortować, ważyć i liczyć żywność. Następnie przekażą ją współpracującym z nimi, lokalnym organizacjom społecznym: hospicjom, domom samotnej matki, schroniskom dla ofiar przemocy, noclegowniom dla bezdomnych, jadłodajniom dla ubogich, rodzinnym domom dziecka, świetlicom środowiskowym. Z pomocy żywnościowej na święta skorzystają również rodziny wielodzietne, osoby chore, samotnie wychowujące dzieci, bezdomne oraz żyjące w ubóstwie. Wolontariusze zbierali żywność w Hipermarketach ,,Carrefour" oraz ,,Biedronka” przy ulicy Wrocławskiej. Zebrane artykuły żywnościowe przekazane zostały na potrzeby podopiecznych Stowarzyszenia ,,Ku Dobrej Nadziei” oraz ,,Jeden świat”. Zbiórkę przeprowadziło 38 wolontariuszy angażujących się w działania prospołeczne. Serdecznie dziękujemy Darczyńcom oraz wolontariuszom i rodzicom za zaangażowanie i wsparcie!!!

Opiekunowie: Anna Samborska, Barbara Brzozowska, Teresa Adamska, Aleksandra Kałuża