twiningDołączyliśmy do programu Europejskiej Współpracy Szkół eTwinning. Polega on na realizacji wspólnie uzgodnionych zadań przez szkoły partnerskie z Europy. Jest skierowany do wszystkich uczniów, którzy są ciekawi świata, chcą poznać nowych przyjaciół z innych krajów, pragną uczyć się języka angielskiego w nietypowy, innowacyjny sposób. Wszelkich informacji udzielają nauczyciele języka angielskiego.

Pierwsze realizowane przez nas projekty to:

1. I want peace

Każdy uczestniczący kraj umieszcza na stronie https://padlet.com/fvendrel/7ekn2nzn8txv nazwę swego kraju, nazwę szkoły, hasło „Chcę pokoju” w języku angielskim i narodowym oraz flagę swego kraju. W naszej szkole zrobimy wystawę prac uczniów na Europejski Dzień Języków Obcych, który jest obchodzony w całej Europie w dniu 26 września. Wejdź w podany powyżej link, wybierz pracę, wykonaj ją na kartce A4 i przynieś do nauczyciela języka angielskiego. W nagrodę otrzymasz ocenę bardzo dobrą lub celującą z języka angielskiego.

2. European Languages Day

Chętni uczniowie odrysowują swoją dłoń na kartce papieru. Napiszemy na niej uzgodnione słowa po angielsku i po polsku, następnie wyślemy do krajów partnerskich, a potem otrzymamy podobne przesyłki z Europy.

3. Magic Four Seasons

a. Narysuj i opisz: porę roku, krajobraz, ubrania, hobby i aktywności wykonywane w każdej porze roku.

b. Każdy partner pisze historię dotyczącą każdej pory roku (wszystkie historie muszą mieć tych samych bohaterów, wcześniej wybranych przez uczniów i nauczycieli.

4. Christmas / Easter postcards

Opisujemy swoje zwyczaje i tradycje świąteczne. Wysyłamy pocztówki do około 40 krajów, a w zamian otrzymujemy pocztówki z każdego z tych krajów.