Kolejny sukces naszych uczennic w Konkursie Recytatorskim Poezji Rosyjskiej pt. "Miłość do ojczyzny w twórczości poetów rosyjskich".

Daria Stolarczyk kl. VIIc - finalistka konkursu

Katarzyna Mróz kl. VIIc - wyróżnienie organizatorów kokursu

Serdeczne Gratulacje

 

21 maja odbył się konkurs recytatorski „Wiersze Tuwima”, w którym uczestniczyli uczniowie klas pierwszych. Po wstępnych eliminacjach klasowych uczniowie klasy Ia, Ib, Ic i Id, którzy najpiękniej interpretowali wiersze J. Tuwima, zaprezentowali swoje umiejętności przed komisją konkursową, której przewodniczyła Pani Dyrektor Ewa Kujawska. Dzieci wykazały się wysokim poziomem opanowania pamięciowego wierszy, piękną recytacją, niektóre również miały wspaniałe stroje lub rekwizyty nawiązujące do treści wiersza. Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców przyznając I, II i III miejsce, tak, że wszyscy uczestnicy znaleźli się na podium. Dzieci otrzymały gromkie brawa i zasłużone nagrody.

Jubileusz XXX – lecia to ważne wydarzenie w życiu naszej szkoły. Ta uroczystość była okazją do wspomnień i refleksji, które, choć minione, zawsze pozostają w pamięci.

Obchody jubileuszu rozpoczęły się 27 maja nabożeństwem w cerkwi pw. Zmartwychwstania Pańskiego i mszą św. w kościele pw. św. Jadwigi Królowej w intencji całej społeczności szkolnej.

Oficjalna część uroczystości miała miejsce 29 maja na sali gimnastycznej. Tego dnia zaszczycili nas swoją obecnością wyjątkowi goście, m.in.:

 • Prezydent Miasta Białegostoku – Tadeusz Truskolaski,
 • Zastępca Prezydenta Miasta Białegostoku – Rafał Rudnicki,
 • Dyrektor Departamentu Edukacji UM – Ewa Mituła,
 • Zastępca Dyrektora Departamentu Edukacji UM – Wiesława Ćwiklińska,
 • Podlaski Kurator Oświaty – Beata Pietruszka,
 • Dyrektor Wydziału Przedszkoli i Szkół Podstawowych Kuratorium Oświaty – Elżbieta Kamińska,
 • prezesi współpracujących ze szkołą firm,
 • dyrektorzy i wicedyrektorzy zaprzyjaźnionych placówek oświatowych,
 • przedstawiciele organizacji samorządowych i służb mundurowych,
 • byli pracownicy naszej szkoły.

Po części oficjalnej zaprezentowano program artystyczny, któremu przyświecały słowa Jana Pawła II: „Pamięć o przeszłości oznacza zaangażowanie w przyszłość”. Część artystyczna przybliżyła zebranym wydarzenia i fakty z kart historii szkoły od roku 1988 do czasów obecnych.

Z okazji jubileuszu na korytarzu szkoły można było obejrzeć wystawę z archiwalnymi kronikami szkolnymi i zdjęciami oraz wspomnieniami absolwentów. Uwieńczeniem uroczystości były wpisy do księgi pamiątkowej.

Atmosfera i nastrój tego święta pozostaną na długo w naszej pamięci. W tak ważnym dla nas dniu spotkaliśmy się z licznymi wyrazami sympatii. Dziękujemy wszystkim uczestnikom uroczystości za pamięć i szczere życzenia.

15 maja w harcówce szkolnej odbyło się uroczyste podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu Literackiego ,,Muzyka budzi w sercu pragnienie dobrych czynów". Uroczystość uświetnił koncert szkolnego chóru pod kierownictwem p. Grażyny Wołkowyckiej - Tomaszuk. Odczytano werdykt piątej już edycji konkursu:

Nagrody otrzymali:

Weronika Kruszewska - PSP Nr 8
Julia Danowska - SP Nr 12
Maciej Błażejak - SP  Nr 44
Anna Gierasimiuk - SP Nr 44
Milena Fiedorczuk - SP Nr 44
Julia Łuszcz - SP Nr 44
Wyróżnieni w konkursie :
Joanna Sienkiewicz - SP Nr 50
Aleksandra Bieńkowska - SP Nr 29
Maja Kuchcińska - SP Nr 44
Maria Paciorek - SP Nr 44
Pani dyrektor Ewa Barbara Zaniewska wręczyła nagrody zwycięzcom i podziękowania ich opiekunom.
Następnie wręczono narody i wyróżnienia w konkursie poetyckim ,,Moja szkoła".

W tym konkursie nagrody zdobyli:

Zuzanna Niewczas - kl. Vb
Magdalena Kowalska - kl. IV a
Aleksandra Grabowska  - kl. IV e
Gabriela Kondzior - kl. IV c
Wyróżnienia otrzymali:
Marcel Michnowski - kl. IV c
Natalia Lisowska  - kl. IV a
Anna Gierasimiuk - kl. VI c
Szymon Siemieńczuk- kl. IV a
Katarzyna Mróz - kl. VII c
Amelia Poluch - kl. IV c
Gabriela Paruch - kl. IV e
Na koniec dyplomy i nagrody otrzymali najlepsi  uczniowie w konkursach :,, Omnibus humanistyczny" i ,,Alfik humanistyczny". Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów.
Organizatorzy - nauczycielki polonistki

30 kwietnia 2018 r. w naszej szkole odbył się apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. W uroczystości wzięli udział uczniowie klas 0-VII, nauczyciele oraz pozostali pracownicy szkoły. Montaż słowno-muzyczny przygotowany został przez p. Grażynę Wołkowycką-Tomaszczuk i Iwonę Birycką-Kowalską, wystąpili na apelu uczniowie kl. IV d, zaśpiewał również chór szkolny.

19 kwietnia 2018r. w Szkole Podstawowej nr 44 w Białymstoku miało miejsce już po raz dwunasty uroczyste podsumowanie realizacji projektu ekonomicznego pod hasłem „Z finansami za pan brat”. W ramach tego projektu odbyły się warsztaty i prezentacje na temat finansów i oszczędzania oraz następujące konkursy:

 • konkurs matematyczny uczniów klas III i II
 • quiz ekonomiczny klas III i V
 • konkurs plastyczny klas 0 - III „Oszczędzamy na nasze hobby”
 • konkurs plastyczny klas IV – VII „Oszczędzamy i zabytki UNESCO odkrywamy”
 • konkurs z przedsiębiorczości „Ekonomia a moje hobby” w klasach IV - VII .

Dzieciom, które wyróżniły się wiedzą ekonomiczną, zdolnościami matematycznymi i inwencją twórczą, nagrody wręczyła pani Ida Stefanowicz – przedstawiciel Narodowego Banku Polskiego, głównego sponsora projektu oraz dyrekcja szkoły: pani Ewa Barbara Zaniewska, pani Bożena Ewa Kujawska i pani Grażyna Wołkowycka - Tomaszuk. Konkursy cieszyły się wśród dzieci dużym zainteresowaniem, a zdobyte nagrody były świetną zachętą do udziału uczniów w różnorodnych formach aktywności. W realizacji projektu, przy wsparciu Dyrekcji szkoły, uczestniczyły panie: Iwona Rykaczewska, Luba Chilimoniuk, Ewa Dolinowska, Dorota Bartoszuk, Bożena Dąb, Marta Morchal, Mariola Konopko i Leszek Jabłonowski.

Dnia 5 i 6 kwietnia 2018r. w naszej szkole odbyły się zajęcia edukacyjne pt. „Fascynujący świat pszczół” dla klas 0 – III. Zajęcia były autorskim projektem Mistrza Pszczelarstwa pana Aleksandra Rębacza. Na zajęciach uczniowie mogli poznać zwyczaje pszczół i niesamowitą drogę od kwiatka do miodu, oglądali również ule te przed wiekami i obecne, degustowali miód i pyłek kwiatowy, własnoręcznie wyrabiali świeczki z naturalnego wosku pszczelego oraz oglądali żywe pszczoły w szklanym ulu. Na zakończenie zajęć każdy uczestnik otrzymał drobne upominki i certyfikat. Uczniowie byli pod ogromnym wrażeniem fascynującego świata pszczół, a takie zajęcia na długo zostaną w ich pamięci.

W środę poprzedzającą Wielki Czwartek dzieci z oddziału przedszkolnego szukały wielkanocnych upominków ukrytych na placu szkolnym. Zabawa w poszukiwania bardzo wszystkim się podobała i sprawiła wiele radości. Dziękujemy Pani Agnieszce Gumieniak, Pani Ewie Gieglis i Pani Magdalenie Trzeciak za pomoc w zorganizowaniu wielkanocnych niespodzianek.

 

Dnia 26 marca 2018 roku dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z wychowawczyniami i Panią Wicedyrektor Bożeną Ewą Kujawską odwiedziły Przedszkole Samorządowe Nr 36 w Białymstoku. Dzieci zaprezentowały przedstawienie pt. „Witaj Wiosno”.

            22 marca 2018 r. jak co roku przed świętami wielkanocnymi odbył się w naszej szkole Festyn Regionalny „ZWYCZAJE I TRADYCJE WIELKANOCNE PODLASIA”.

Głównym celem przedsięwzięcia było kultywowanie i propagowanie tradycji wielkanocnych Regionu Podlasia.

Honorowy patronat nad imprezą objęli:

 • Prezydent Miasta Białegostoku
 • Podlaski Kurator Oświaty

            W uroczystości wzięli udział uczniowie, zaproszeni goście, dyrekcja, nauczyciele, rodzice oraz mieszkańcy osiedla.

Oprawę artystyczną zapewnił występ chóru szkolnego pod dyrekcją pani wicedyrektor Grażyny Wołkowyckiej-Tomaszuk. Obejrzeliśmy też krótką część artystyczną w wykonaniu uczniów z klasy VII przygotowaną przez p. Elżbietę Zalewską. Podziwialiśmy piękny pokaz taneczny zespołu mażoretek prowadzonych przez p. instruktor Marię Gierasimiuk.

           Odbyło się podsumowanie i ogłoszenie wyników konkursu na palmę, pisankę i stroik. Uczniowie mieli okazję, pod kierunkiem instruktorów i twórców ludowych, wykonać pisanki, palmy wielkanocne, ozdoby świąteczne oraz upiec babeczki. Dużym powodzeniem cieszył się kiermasz produktów regionalnych. Sprzedażą wypieków i ozdób wielkanocnych zajęli się uczniowie z Samorządu Uczniowskiego pod kierunkiem opiekunów.

Szczególne podziękowania należą się rodzicom za dostarczenie pysznego ciasta. Pieniądze ze sprzedaży ciast i ozdób świątecznych przeznaczone zostaną na rzecz Fundacji „Pomóż Im”.

            Festyn cieszył się wielkim zainteresowaniem. Panująca atmosfera wprowadziła nas w świąteczny nastrój.

Koordynator: Anna Piech

 

W dniach 12-14 marca 2018 r. przeżywaliśmy szkolne rekolekcje wielkopostne. Każdego dnia uczestniczyliśmy w naukach rekolekcyjnych w kościele parafialnym. W tym roku prowadził je ks. Adam Siegieniewicz. Podczas spotkań dzielił się swoim doświadczeniem przeżywania wiary. W sposób prosty i zrozumiały ukazywał wartość sakramentów oraz podając różne przykłady i historyjki dawał przepis na świętość nie tylko uczniom, ale również wszystkim uczestniczącym w rekolekcjach.

Pierwszy dzień przebiegał pod hasłem „Bałagan serca – nabożeństwo pokutne”. W drugim dniu rekolekcji uczestniczyliśmy w drodze krzyżowej, zaś w szkole odbył się konkurs piosenki religijnej. Ostatni dzień rekolekcji to udział we Mszy Świętej i obejrzenie przedstawienia pt. „Kielich goryczy” przygotowany przez uczniów klas siódmych pod kierunkiem p. Edyty Kondraciuk.

Dziękujemy Bogu za wspólne doświadczenie wiary i radość spotkań. Dziękujemy też wszystkim za okazaną życzliwość i pomoc.

katecheci

Uczniowie klas III i V mieli okazję sprawdzić swoją ekonomiczną wiedzę podczas quizu, który odbył się w naszej szkole 14 marca 2018r. Trzyosobowe zespoły trzecio- i piątoklasistów zmierzyły się w swoich grupach wiekowych w konkursie ekonomicznym po cyklu zajęć warsztatowych w ramach projektu „Z finansami za pan brat”. Nagrody zwycięzcom ufundował patron projektu – Narodowy Bank Polski. Pracę zespołu nadzorowała, oceniała, a następnie wręczyła nagrody komisja, w skład której weszły panie: Ida Stefanowicz – przedstawiciel NBP, Ewa Kujawska – wicedyrektor szkoły i Zuzanna Niewczas – uczennica. Wszyscy byli zachwyceni wysokim poziomem wiedzy ekonomicznej uczniów. Quiz przygotowały i prowadziły: Luba Chilimoniuk i Iwona Rykaczewska – nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej oraz Marta Morchal – nauczyciel historii.

22 lutego 2018 r. w naszej szkole odbył się po raz kolejny Dzień Otwarty. W godzinach przedpołudniowych odwiedziły nas dzieci wraz ze swoimi paniami z Przedszkola Samorządowego Nr 76, Przedszkola Samorządowego Nr 77 i Przedszkola Samorządowego Nr 79.

Przedszkolaki obejrzały przedstawienie przygotowane przez panią Joannę Ignatowicz i uczniów z klasy IV d pt. „Bajkowe zamieszanie”. Zaproszeni goście mieli możliwość zwiedzenia sal lekcyjnych, biblioteki, świetlicy, zimowego placu zabaw oraz sali gimnastycznej.

O godzinie 17 szkołę odwiedziły dzieci ze swoimi rodzicami. Przyszli pierwszoklasiści obejrzeli przedstawienie „Baśniowy ambaras” w wykonaniu uczniów klasy IV c, których przygotowała pani Marta Supińska. Następnie wzięły udział w warsztatach plastycznych przygotowanych przez nauczycieli szkoły i członków Samorządu Uczniowskiego. Rodzice w tym czasie uczestniczyli w spotkaniu z dyrektor szkoły – panią Ewą Barbarą Zaniewską, która przedstawiła ofertę dydaktyczną placówki oraz z psycholog z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej Nr 1 w Białymstoku – panią Katarzyną Sosińską, która wygłosiła prelekcję „Dojrzałość szkolna. Czy Twój przedszkolak jest gotowy do podjęcia nauki?”. Po spotkaniu można było porozmawiać z nauczycielami oraz pedagogiem szkolnymi , a także obejrzeć pomieszczenia szkolne.

Drogie Przedszkolaki!

Mamy nadzieję, że zobaczymy się we wrześniu.

W dniu 21 lutego 2018 r. dzieci z oddziału przedszkolnego gościły pisarkę Katarzynę Janowicz – Timifiejew. Podczas spotkania dzieci z zainteresowaniem wysłuchały i obejrzały prezentację dawnych przedmiotów codziennego użytku oraz wytworów sztuki ludowej. Dzieci uczestniczyły również w zabawie z elementami czytania globalnego. W czasie spotkania chętnie rozmawiały z pisarką i zadawały wiele pytań. Na zakończenie dzieci otrzymały książeczki z autografem Pani Katarzyny Janowicz – Timofiejew. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze i dostarczyło dzieciom wiele radości.