Zwracamy się do Was z prośbą o zachowanie zasad ostrożności i bezpieczeństwa w związku z ogłoszonym stanem epidemii oraz ograniczeniem funkcjonowania jednostek systemu oświaty. W trosce o Wasze zdrowie prosimy o pozostawanie w domach i zaprzestanie spotykania się u siebie nawzajem. Prosimy o stosowanie się do zaleceń służb sanitarnych, które są dostępne na stronach internetowych oraz cały czas powtarzane w mediach publicznych.

Zachowanie zasad dotyczących organizacji spotkań i przemieszczania się wzajemnego osób daje nadzieję na ograniczenie skutków epidemii, starajmy się o tym pamiętać.

Z pozdrowieniami

Dyrekcja i nauczyciele szkoły

Szkoła Podstawowa Nr 44 im. Stanisława Moniuszki w Białymstokuslide 01

ul. Rumiankowa 13, 15-665 Białystok

tel./fax 85/66 35 752

tel. 85/66 14 605

Szkoła Podstawowa Nr 44 im. Stanisława Moniuszki znajduje się na osiedlu „Zielone Wzgórza” przy ulicy Rumiankowej 13. Łączy prawie 30 letnie doświadczenie edukacyjne z aktualnymi, nowoczesnymi metodami i formami pracy. Jest bezpieczna i przyjazna uczniom.

Czytaj więcej: O nas

Dyrektor szkoły informuje, iż od dnia 06 maja 2019 roku będą odbywały się zajęcia dydaktyczne zgodnie z planem lekcji.

Dyrektor szkoły informuje, iż egzamin ósmoklasisty odbędzie się zgodnie z harmonogramem.

Zapraszamy wszystkich uczniów klas VIII na godzinę 8:15 w poniedziałek 15 kwietnia 2019 roku na pierwszy dzień egzaminu.

Dyrektor szkoły

Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych na rok szkolny 2017/2018 będzie odbywać się w terminie od 06 – 13 kwietnia 2017 r.

Zapraszamy do składania zgłoszeń w godzinach pracy sekretariatu.

• Zgłoszenie o przyjęcie dziecka do placówki można wypełnić za pośrednictwem strony internetowej www.nabor.um.bialystok.pl ,następnie należy go wydrukować,  podpisać i złożyć w szkole pierwszego wyboru.
  • Zgłoszenie do pobrania i wypełnienia będzie również dostępne w sekretariacie szkoły.

nabor szkola podstawowa

Szkoła Podstawowa Nr 44 im. Stanisława Moniuszki w Białymstokuslide 01

ul. Rumiankowa 13, 15-665 Białystok

tel./fax 85/66 35 752

tel. 85/66 14 605

Głównym celem pracy szkoły jest wspomaganie ucznia w jego wszechstronnym rozwoju oraz tworzenie pozytywnie oddziałującego środowiska wychowawczego, w tym:

• przygotowanie dziecka do dalszych etapów edukacji
  • przygotowanie ucznia do życia w społeczności szkolnej i środowiskowej
  • kształtowanie postaw społecznych, obywatelskich i patriotycznych
  • kształtowanie postaw prozdrowotnych i proekologicznych
  • kształtowanie i budowanie więzi uczuciowych w duchu przyjaźni, szacunku, tolerancji oraz prawidłowego komunikowania się i znajdowania sposobów przezwyciężenia stresów
  • zapewnienie optymalnych warunków do rozwoju dziecka w bezpiecznym i przyjaznym środowisku
  • rozwijanie efektywnej współpracy z domem i integracji ze środowiskiem lokalnym.
  • rozwijanie indywidualnych zdolności twórczych oraz samodzielnego myślenia i sprawnego działania poprzez różnorodne zajęcia pozalekcyjne

Szkoła mieści się dwupiętrowym, wolnostojącym budynku. W szkole realizowana jest edukacja na poziomach:

• wychowanie przedszkolne – oddziały 0
  • I etap edukacyjny (edukacja wczesnoszkolna) – klasy I – III
  • II etap edukacyjny – klasy IV - VI

Sale lekcyjne dla klas I - III mieszczą się na parterze i I piętrze, zaś dla klas IV - VI na II piętrze. Wszystkie sale na poziomie wychowania przedszkolnego oraz edukacji wczesnoszkolnej są wyremontowane i wyposażone w nowe meble i multimedia. W klasach starszych odnawianie i doposażanie sal lekcyjnych odbywa się sukcesywnie. Szkoła dysponuje bogatym zapleczem:

• dwie sale świetlicowe
  • dwie sale terapeutyczne
  • biblioteka i czytelnia
  • pracownia komputerowa
  • letni i zimowy plac zabaw
  • sala do gier i zabaw „Harcówka”
  • sala gimnastyczna z bogatym wyposażeniem oraz sala do gimnastyki korekcyjnej
  • wyremontowane i nowoczesne boiska szkolne
  • stołówka szkolna
  • gabinet profilaktycznej opieki medycznej

Co nas wyróżnia?

• przyjazna i życzliwa atmosfera sprzyjająca wszechstronnemu rozwojowi ucznia
  • wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna (ponad 90% to nauczyciele dyplomowani)
  • laureaci i finaliści różnorodnych wojewódzkich konkursów przedmiotowych, artystycznych, sportowych, wolontarystycznych i innych
  • Chór szkolny uczniów i nauczycieli
  • Szkolny wolontariat „Klub Ośmiu przy SP 44” działający w ramach Fundacji „Świat na Tak”
  • Uczniowski Klub Sportowy „ KoLa 44”
  • Szkolna Izba Regionalna „Ocalić od zapomnienia”
  • organizacja imprez o zasięgu regionalnym:
    • Międzyszkolny przegląd Jasełek i Pastorałek
    • Zwyczaje i Tradycje Wielkanocne Podlasia
    • Biegi Przełajowe z okazji „Dnia Ziemi”
    • Festyn „Bezpieczna i Przyjazna Szkoła”
  • aktywna współpraca ze środowiskiem lokalnym oraz domem rodzinnym:
    • comiesięczne konsultacje z rodzicami
    • współpraca z poradniami psychologiczno – pedagogicznymi
    • współpraca z instytucjami wspierającymi szkołę
    • współpraca z instytucjami pozarządowymi

slide 01Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 44 im. St. Moniuszki w Białymstoku

zaprasza na Dni Otwarte

22 lutego 2018r. - dzieci z wychowawcami przedszkola

• obejrzenie przedstawienia pt. „Bajkowe zamieszanie” w wykonaniu uczniów szkoły
  • zajęcia plastyczne w świetlicy
  • spotkanie w bibliotece
  • zabawa w Zimowym Placu Zabaw
  • oglądanie pomieszczeń szkoły

22 lutego 2018r. godz. 1700- rodziców z dziećmi

• prelekcja psychologa z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej Nr 1 „Dojrzałość szkolna- Czy Twoje dziecko jest gotowe do podjęcia nauki”
  • konsultacje psychologa i pedagoga dla zainteresowanych rodziców
  • obejrzenie przedstawienia pt. „Baśniowy ambaras” w wykonaniu uczniów szkoły
  • oglądanie pomieszczeń szkolnych
  • zabawy i zajęcia dzieci w kącikach zainteresowań prowadzonych przez nauczycieli i uczniów z Samorządu Szkolnego

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych Rodziców z dziećmi.

1460x616Logo Mistrzowie Matlandii 2 img1