Decyzja o zamknięciu placówek szkolnych i przedszkolnych koresponduje z obostrzeniami prawnymi niwelującymi organizowanie spotkań społecznych. Tym samym uniemożliwia realizację założeń z zakresu profilaktyki społecznej w przewidzianej uprzednio formie. W zaistniałej sytuacji funkcjonariusze Wydziału prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, za pośrednictwem mediów elektronicznych organizują akcję organizacyjno -  edukacyjną skierowaną do dzieci w wieku - 5-9 lat pn. #zostańwdomu z Dobromisiem. Począwszy od 27 kwietnia 2020 roku, co tydzień w poniedziałkowe popołudnie na stronie podlaskiej Policji zostanie zamieszczona bajka edukacyjna. Jednym z celów jest propagowanie odpowiedzialnych postaw wynikających z konieczności podporządkowania się dyscyplinie społecznej obowiązującej w czasie pandemii a jednocześnie popularyzowanie bezpiecznych i konstruktywnych sposobów spędzania czasu wolnego w domu. Dzięki akcji możliwe będzie prezentowanie treści dotyczących zagrożeń wynikających z nieostrożnego zachowania się sie w domu, lesie, nad wodą czy w kontakcie z nieznajomym. Warunkiem uczestnictwa w inicjatywie jest wykonanie pracy plastycznej, plakatu, gry planszowej kolażu itp. w odniesieniu do bajki edukacyjnej, sfotografowanie pracy a następnie przesłanie jej zdjęcia na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Wyróżnione prace będą zamieszczane na stronie podlaskiej Policji, zaś autorzy najciekawszych z nich otrzymają nagrody.
 Koordynatorami akcji są sierż. szt. Katarzyna Kulesz tel. 711 24 78  oraz Agnieszka Kopacewicz tel. 711 28 72 z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej Wydziału Prewencji KWP w Białymstoku.

W załączeniu przesyłam regulamin akcji oraz oświadczenie opiekuna

Zostań_w_domu_z_Dobromisiem-informacje.docx

Zgoda_na_przetwarzanie_danych-Konkurs-Zostan__w_domu_z_Dobromisiem.docx

Logo Mistrzowie Matlandii