Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Białymstoku  wraz z  Polskim Towarzystwem Oświaty Zdrowotnej Oddział Terenowy w Białymstoku zaprasza  uczniów z klas VI-VIII Szkół Podstawowych oraz uczniów Szkół Ponadpodstawowych do udziału w konkursie wiedzy i hasło o tematyce antynikotynowej.
Działania skoncentrowane wokół tegorocznej akcji „Światowy Dzień Bez Tytoniu”
 (31 maja) mają zwrócić uwagę na szkodliwość palenia tytoniu i papierosów elektronicznych na zdrowie i życie człowieka.
Celem podjętej interwencji jest tworzenie mody na niepalenie wśród uczniów oraz edukacja na temat skutków wynikających z palenia tytoniu zarówno w aspekcie zdrowotnym, ekonomicznym, socjalnym jak i prawnym.
Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wymyślenie ciekawego hasła o tematyce antynikotynowej i wypełnienie karty konkursowej, w której znajdują się pytania dotyczące szkodliwości palenia papierosów. Wypełnioną ankietę (kartę konkursową) wraz załącznikami (zgodą rodzica) należy przesłać na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 31 maja.
Komisja konkursowa przyzna trzy nagrody:
I nagroda – o równowartości 300 zł
II nagroda – o równowartości 200 zł
III nagroda – o równowartości 100 zł
w formie nagród rzeczowych.
Fundatorzy nagród: Polskie Towarzystwo Oświaty Zdrowotnej Oddział w Białymstoku.
Oceny kart konkursowych dokona komisja powołana przez instytucje organizujące konkurs, a  wyniki ogłoszone zostaną  w dniu 7 czerwca 2021 na stronach internetowych organizatorów.

szkolny koordynator konkursu
Joanna Rećko