Dnia 16 października 2018r. uczniowie naszej szkoły, podobnie jak dzieci z innych szkół podstawowych w Polsce realizujących program „Ratujemy i uczymy ratować”, kolejny raz wzięli udział w wyjątkowej akcji. Celem jej było ustanawianie Rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą liczbę osób. O wyznaczonej porze w godz. 12.00 – 12.30 ok.100 uczniów z klas drugich i trzecich przystąpiło do wykonywania czynności ratowniczych polegających na wykonywaniu 2 wdechów i 30 uciśnięć klatki piersiowej na fantomach przekazanych przez Fundację WOŚP. Towarzyszyła im piosenka „Stayin’ Alive” zespołu Bee Gees, która znakomicie oddawała tempo akcji. Pokazaliśmy, że już najmłodsi uczniowie naszej szkoły są w stanie opanować podstawowe czynności ratujące życie. Udowodniliśmy na co nas stać!