W dniach 29.10 - 03.11. 2018 uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 44 im. Stanisława Moniuszki w Białymstoku uczestniczyli w Warsztatach Językowych w Londynie.

W wyjeździe uczestniczyło 27 uczniów z klas V – VIII. Istotą warsztatów językowych było promowanie innowacyjnych metod nauczania języka angielskiego, motywacja do nauki, rozwój kompetencji miękkich, integracja zespołu uczniów, doskonalenie umiejętności komunikacji w obcym języku oraz rozwijanie zainteresowań językowych uczniów, popularyzacja kultury krajów anglojęzycznych. Wyjazd został zorganizowany we współpracy z Biurem ATAS ,,Zagraniczne wyjazdy szkolne”, które zapewniło przejazd komfortowym autokarem z profesjonalną opieką pilota oraz zeszyty ćwiczeń dla uczniów. Zakwaterowanie (3 noclegi w Londynie) u rodzin stwarzało okazję do poznania zwyczajów panujących w Anglii. Uczestnicy byli zakwaterowani w pokojach 3-4 osobowych, w dzielnicy Morden na obrzeżach Londynu, u rodzin z klasy średniej, zróżnicowanych kulturowo i etnicznie. Wyżywienie w rodzinach goszczących (3 śniadania, 3 packed lunch, 3 obiadokolacje) Program pobytu był bardzo intensywny i przedstawiał się następująco:

1 DZIEŃ - zbiórka, wyjazd, przejazd przez Niemcy, Holandię, Belgię, Francję w kierunku Wielkiej Brytanii.

2 DZIEŃ – LONDYN - przeprawa promowa z Calais do Dover, przejazd do Londynu. Zwiedzanie Tower Bridge, przejście obok Tower of London, spacer północnym brzegiem Tamizy obok The Monument i St. Paul's Cathedral, Millenium Bridge, Tate Modern, przejście obok The Shakespeare's Globe. przejazdy komunikacją miejską (autobus, pociąg, metro)

3 DZIEŃ – LONDYN - spacer po Westminsterze, przejście obok Opactwa Westminster, Gmachów Parlamentu, Big Ben'a, Parku Św. Jakuba, Pałacu Buckingham. Zwiedzanie: Muzeum Historii Naturalnej, Muzeum Nauki. Przejazd autokarem obok Harrods'a - najsłynniejszego londyńskiego domu towarowego.

4 DZIEŃ – LONDYN - Oxford Street, Regent Street, Piccadilly Circus, Plac Trafalgar. Zwiedzanie: Muzeum Brytyjskie, Galeria Narodowa, wejściu do Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud’s

5 DZIEŃ – LONDYN - London Eye, rejs statkiem po Tamizie, przejście obok klipra herbacianego Cutty Sark, Muzeum Morskie, spacer po Parku Królewskim w Greenwich. Wyjazd z Londynu, przeprawa promowa z Dover do Calais.

6 DZIEŃ - Przyjazd do Polski.

Wyjazd na Warsztaty Językowe dał możliwość poznania wielkiej metropolii jaką jest Londyn oraz uzupełnienia programu nauczania języka angielskiego, a także geografii i historii. Intensywny i ciekawy program zwiedzania współgrał z możliwością ćwiczeń językowych, które prowadzone były podczas zwiedzania, w naturalnych, codziennych sytuacjach. Wyjazd na warsztaty językowe był doskonałą okazją do wypróbowania swoich umiejętności językowych oraz mobilizacją do dalszej nauki.

Organizator wyjazdu: Barbara Osipczuk, Anna Samborska