Z okazji 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę został zorganizowany konkurs plastyczny pt. „Piękna nasza Ojczyzna”. Konkurs cieszył się dużym powodzeniem wśród uczniów, prace wykonane były różnymi technikami, a kreatywność uczestników nie miała granic. W związku z tym, jury nagrodziło 18 prac i wyróżniło 16. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.

Dnia 07.11.2018r. odbył się uroczysty apel klas I-III z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W związku z podniosłym świętem, apel miał wyjątkową formułę i wszyscy zebrani byli czynnymi uczestnikami uroczystości. Zaproszeni goście: dyrekcja szkoły, uczniowie klas młodszych, wychowawcy, rodzice, dziadkowie oraz babcie, spotkali się na sali gimnastycznej, aby uczcić 100. urodziny Polski – naszej Ojczyzny. Hasłem przewodnim tej uroczystości było „Patriotyczne śpiewanie”. Uczniowie wraz z innymi gośćmi pięknie odśpiewali następujące pieśni: „Przybyli ułanie”, „Szara piechota”, „Pierwsza Kadrowa”, „Wojenko, wojenko”, „Serce w plecaku” i „Pałacyk Michla”. Ponadto, wysłuchali historii naszej Ojczyzny oraz wierszy o tematyce patriotycznej, a także obejrzeli prezentację multimedialną przygotowaną specjalnie na tę okazję.

W związku z obchodami 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę uczniowie klas I-III wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Mamy Niepodległą!” zorganizowanej przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Uczniowie otrzymali pocztówki okolicznościowe, na których napisali serdeczne życzenia i wysłali je do swoich bliskich mieszkających w Polsce. Akcja ma na celu dzielenie się radością z odzyskanej niepodległości z naszymi bliskimi.