Dnia 29.11.2018r. uczennice klas VII – VIII uczestniczyły w etapie szkolnym XXVII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia organizowanej przez Polski Czerwony Krzyż. Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK to ogólnopolski konkurs dla tych, którzy wiedzą, jak zdrowo i aktywnie żyć. Uczestnicy Olimpiady muszą wykazać się wiedzą dotyczącą zdrowego odżywiania, przeciwdziałania uzależnieniom, w tym HIV/AIDS, ekologii oraz znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy i wiedzy o PCK. Konkurs składa się z czterech etapów – szkolnego, rejonowego, okręgowego i centralnego, czyli finału. Na każdym etapie Olimpiady uczestnicy muszą rozwiązać test dotyczący prawidłowego odżywiania, pierwszej pomocy, ekologii oraz promocji zdrowego stylu życia. W etapie szkolnym brało udział 9 uczennic. Do etapu rejonowego zakwalifikowała się uczennica Karolina Tworkowska z klasy VIII b, która będzie reprezentowała szkołę na etapie rejonowym w dniu 14.12.2018r. w Oddziale Rejonowym PCK. Uczennice do konkursu przygotowały: Anna Samborska i Barbara Brzozowska opiekunki Szkolnego Koła PCK