Dnia 7 grudnia 2018 roku w klasie I b odbyły się zajęcia edukacyjne w ramach programu Fundacji BGK im. J.K. Steczkowskiego „Były sobie pieniądze...”. Celem programu jest podniesienie poziomu wiedzy finansowej uczniów oraz wprowadzenie w podstawy finansów tak, aby potrafili lepiej funkcjonować w nowoczesnym społeczeństwie. Zajęcia zostały przeprowadzone przez panią Ewę Popławską z Banku Gospodarstwa Krajowego, która w bardzo ciekawy sposób wprowadziła uczniów w świat finansów. Na początku dzieci obejrzały film o historii pieniądza z udziałem wesołego czerwonego smoka i kolorowały obrazki tematycznie związane z realizowanym programem. Tematyka obejmowała swym zakresem m. in. wartości pieniądza, podstaw ekonomii, zarządzania finansami osobistymi, roli i funkcji banków. Na kolejnych zajęciach dzieci ćwiczyły umiejętności matematyczne i dokonywały obliczeń pieniężnych, gdzie miały okazję same wcielić się w rolę klienta i sprzedawcy w samodzielnie urządzonym sklepie. Na koniec każde dziecko otrzymało dla siebie skarbonkę, którą mogło ozdobić według własnego pomysłu, zabrać ją do domu i uczyć się oszczędności. Liczymy, że ten program pozytywnie wpłynie na rozwój dzieci, zwiększy ich wiedzę i świadomość na temat pieniędzy.

Dziękujemy Fundacji za możliwość uczestnictwa w programie i pani Ewie Popławskiej za poświęcony czas.