Dnia 19 marca uczniowie klasy IIa na zaproszenie Dyrekcji i Społeczności Centrum Zawodów Medycznych i Społecznych – Szkoły Policealnej Województwa Podlaskiego uczestniczyli w obchodach Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej. Dzieci miały okazję obejrzeć przygotowane przez pracowników szkoły prezentacje ”Cukier - najkrótsza droga do próchnicy zębów” i „Zdrowa dieta i Ja”. Z aktorami przedstawienia „ O czarownicy, która o zęby nie dbała” w ciekawej formie powtórzyły podstawowe zasady higieny jamy ustnej. Każde dziecko otrzymało instruktaż i pod okiem higienistek stomatologicznych miało możliwość przećwiczyć na modelach właściwy sposób szczotkowania zębów. Uczniowie wrócili do szkoły wyposażeni w bogatą wiedzę o profilaktyce próchnicy, kolorowanki z edukacji stomatologicznej i „gipsowe, kolorowe ząbki”. Taka forma promocji higieny jamy ustnej bardzo się dzieciom podobała.