Dnia 5 czerwca 2019r odbyło się uroczyste otwarcie ,,Rumiankowego zakątka” miejsca odpoczynku i relaksu dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 44 im Stanisława Moniuszki w Białymstoku. Powstał on dzięki Projektowi ,,Akademia Liderów Społeczności Lokalnych” - “od przeszłości do przyszłości”. Grupa projektowa: Klaudia Charyton VIIIb, Angelika Głowacka VIIIb, Karina Dudzińska VIII c, Kasia Mróz VIIIc pod kierunkiem opiekuna Anny Samborskiej opracowała projekt inicjatywy wychowawczej przy wsparciu Dyrekcji Szkoły, Rady Rodziców, Szkolnego Klubu Wolontariusza ,,Klubu Ośmiu”,      Samorządu Uczniowskiego oraz konserwatora szkolnego. Pomysł uczennic wziął się stąd, że brakowało uczniom miejsca, w którym można przebywać na przerwach. Uczennice wpadły na pomysł, żeby zrobić parę ławeczek na świeżym powietrzu. Pomysł okazał się strzałem w 10 i sprawia wiele radości uczniom. W imieniu grupy projektowej oraz uczniów serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy przyczynili się do powstania ,,Rumiankowego zakątka”.

Opiekun Anna Samborska