W dniu 17.09.2019 uczniowie z aktywu bibliotecznego wraz z bibliotekarką uczestniczyli w spotkaniu autorskim z panią Zuzanną Orlińską w Szkole Podstawowej Nr 43 w ramach Podlaskich Spotkań z Pisarzami. Zuzanna Orlińska jest autorką powieści dla dzieci i młodzieży i powieści historycznych. Uczniowie wzbogacili swoją wiedzę związaną z tematem: „Skąd czerpać pomysły do tworzenia utworów”.

W dniu 18.09.2019 uczniowie klasy III a wraz z nauczycielkami E . Dolinowską i J. Ignatowicz uczestniczyli w spotkaniu z pisarką Roksaną Jędrzejewską – Wroną w Filii Bibliotecznej Nr 7. Pisarka zabrała dzieci we wspaniałą „podróż z przygodą”. Zakupione pozycje książkowe tej pisarki (np.: „Florka – zapiski ryjówki”) będzie można wkrótce wypożyczyć w bibliotece szkolnej.

Logo Mistrzowie Matlandii 2

naskSzkoła bierze udział w projekcie pn. „Zdalna Szkoła - wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.