1.Uczniowie klas VI – VIII wzięli udział w spotkaniu z wolontariuszem z Turcji Tumayem Yavuz, który przebywa w Polsce w ramach projektu Animator+ dofinansowanego z programu Erasmus+. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji o położeniu Turcji, kulturze, religii, sławnych ludziach, jedzeniu oraz nauczyliśmy się kilku słów w języku tureckim. Całe spotkanie prowadzone było w języku angielskim więc uczniowie mogli wypróbować swoje umiejętności rozumienia, jak też zadawania pytań po angielsku. Byliśmy pod wrażeniem.

2.Od samego rana na parterze odbywał się kiermasz potraw europejskich. Chętni uczniowie przygotowali pyszności z całej Europy. Było mnóstwo słodkości ale nie zabrakło również pizzy, sałatek, a nawet frytek. Palce lizać.

3.Wzięliśmy również udział w europejskiej wymianie pocztówek w ramach projektu etwinning. Wysłaliśmy i otrzymaliśmy pocztówki z różnych szkół z całej Europy. Wystawę można obejrzeć na parterze.

4.Każda klasa przygotowała prezentację wylosowanego kraju europejskiego. Była to znakomita integracja i nauka współpracy w wyniku której powstały imponujące plakaty. Zwycięskie klasy otrzymały „karty niepytki” na październik.

5.Na lekcjach angielskiego uczniowie zmierzyli się z quizem o językach, do którego mogli się przygotować skanując rozwieszone na korytarzach kody QR. Zmagania drużyn przyniosły mnóstwo emocji i dodatkowej wiedzy.

6.Nasi uczniowie udowodnili, że języki im się nie łamią ucząc się na pamięć łamańców językowych w języku angielskim, rosyjskim i polskim, które mogli znaleźć na korytarzach szkolnych. W myśl słów poety uczciliśmy Europejski Dzień Języków.

Chodzi mi o to, aby język giętki
Powiedział wszystko, co pomyśli głowa:
A czasem był jak piorun jasny, prędki,
A czasem smutny jako pieśń stepowa,
A czasem jako skarga nimfy miętki,
A czasem piękny jak aniołów mowa...
Aby przeleciał wszystka ducha skrzydłem.
Strofa być winna taktem, nie wędzidłem.

Juliusz Słowacki (z książki Beniowski. Poema)

Logo Mistrzowie Matlandii 2

naskSzkoła bierze udział w projekcie pn. „Zdalna Szkoła - wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.