16 października 2019r. obchodziliśmy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Z tej okazji, uczniowie naszej szkoły, podobnie jak dzieci innych szkół podstawowych w Polsce realizujących program „Ratujemy i uczymy ratować”, kolejny raz wzięli udział w wyjątkowej akcji. Celem jej było ustanawianie Rekordu w prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą liczbę osób. Punktualnie o godzinie 12.00, przez 30 minut ponad 100 uczniów z klas drugich i trzecich podejmowało czynności ratownicze polegające na wykonywaniu 2 wdechów i 30 uciśnięć klatki piersiowej na fantomach przekazanych przez Fundację WOŚP. Pokazaliśmy w ten sposób, jak ważna jest dla nas nauka pierwszej pomocy i umiejętność jej udzielenia osobie, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Wierzymy też, że nasza wiedza może komuś uratować życie.

Logo Mistrzowie Matlandii