5 listopada 2019 r. uczniowie klas I-III uczestniczyli w audycji muzycznej pt. „Śpiewnik domowy”. W 2019 roku mija 200 lat od narodzin Stanisława Moniuszki – wybitnego polskiego kompozytora. Aby zapoznać dzieci z twórczością muzyka artyści przedstawili historię, która zaczyna się od znalezienia na strychu starej książki – „Śpiewnika domowego” z utworami Stanisława Moniuszki. Trafia on do rąk Eugenii Ciekawskiej, która otwiera zakurzone stronice i niespodziewanie zostaje przeniesiona w czasie do XIX wieku. Pojawia się na eleganckim dworze, gdzie akurat trwa bal. Zgromadzeni przy fortepianie goście rozmawiają, śmieją się i śpiewają piosenki z odnalezionego śpiewnika.