Co roku, w listopadzie, czcimy jedno z największych wydarzeń w naszej historii-odzyskanie niepodległości w 1918 roku. Radosna to data, bo przyniosła Polakom zwycięstwo i upragnioną wolność, ale przypomina nam również o tym, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie jest czymś trwałym, tylko czymś danym, co trzeba pielęgnować. Z tej okazji kl. I-III aktywnie włączyły się w obchody Narodowego Święta Niepodległości.

Dnia 8 listopada 2019 r. wszyscy uczniowie klas młodszych wraz z wychowawcami, dyrekcją szkoły oraz przybyłymi rodzicami i dziadkami spotkali się na sali gimnastycznej, aby uczestniczyć w "Patriotycznym śpiewaniu". Podczas uroczystości przypomniane zostały trudne losy naszej Ojczyzny oraz przybliżona została postać Józefa Piłsudskiego. Przekazywane treści były przeplatane wierszami i patriotycznymi piosenkami: pełną wersją "Mazurka Dąbrowskiego", "Warszawianką", "O mój rozmarynie", "Pierwsza Kadrowa", "My Pierwsza Brygada", "Rozkwitały pąki białych róż", "Deszcz, jesienny deszcz", "Spoza gór i rzek" oraz uzupełniane prezentacją multimedialną. Na zakończenie, na dzieci czekała słodka niespodzianka - lizak - w kształcie polskiej flagi.

Nasze wspólne śpiewanie to hołd, jaki składamy tym, którzy w wielkim trudzie i poświęceniu wywalczyli nam przed laty wymarzoną niepodległość. To także nasza radość, że mamy dziś wolną Polskę. Uczniowie kl. I-III wzięli również udział w ogólnopolskiej akcji "Mamy Niepodległą", zorganizowanej przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku i podzielili się tą radością z bliskimi poprzez wysłanie symbolicznej kartki pocztowej.

Logo Mistrzowie Matlandii 2

naskSzkoła bierze udział w projekcie pn. „Zdalna Szkoła - wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.