Dnia 27.11.2019r. uczniowie klas VII – VIII uczestniczyli w etapie szkolnym XXVIII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia organizowanej przez Polski Czerwony Krzyż. Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK to ogólnopolski konkurs dla tych, którzy wiedzą, jak zdrowo i aktywnie żyć. Uczestnicy Olimpiady muszą wykazać się wiedzą dotyczącą zdrowego odżywiania, przeciwdziałania uzależnieniom, w tym HIV/AIDS, ekologii oraz znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy i wiedzy o PCK. Konkurs składa się z czterech etapów – szkolnego, rejonowego, okręgowego i centralnego, czyli finału. Na każdym etapie Olimpiady uczestnicy muszą rozwiązać test dotyczący prawidłowego odżywiania, pierwszej pomocy, ekologii oraz promocji zdrowego stylu życia. W etapie szkolnym brało udział 13 uczniów. Do etapu rejonowego zakwalifikował się uczeń Oskar Tomaszczuk z klasy VII a zdobywając maksymalną ilość punktów. Oskar będzie reprezentował szkołę na etapie rejonowym w dniu 13.12.2019r. w Oddziale Rejonowym PCK. Uczniów do konkursu przygotowały: Anna Samborska i Barbara Brzozowska opiekunki Szkolnego Koła PCK.

Logo Mistrzowie Matlandii