Dnia 20 lutego 2020 r. uczniowie klasy II b wzięli udział w warsztatach sadzenia roślin w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Dzieciaki Sadzeniaki”. Celem tej akcji jest rozbudzanie w dzieciach zainteresowań przyrodą i nauczenie podstawowych umiejętności pielęgnacji roślin. Zajęcia składały się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Najpierw uczniowie obejrzeli bardzo ciekawą prezentację multimedialną o znaczeniu roślin w życiu człowieka. Następnie odbyły się zajęcia praktyczne, gdzie dzieci zaopatrzyły się w rękawiczki i zabrały się za przesadzanie kwiatów. Na koniec każdy z uczestników zabrał swój własnoręcznie posadzony kwiatek do domu, gdzie będzie mógł stosować poznane zasady dbania o roślinę.
Dziękujemy zespołowi Leroy Merlin za możliwość udziału w zajęciach i cudownie spędzony czas. Na pewno uczniowie będą długo wspominać tę wspaniałą lekcję przyrody.

Logo Mistrzowie Matlandii 2

naskSzkoła bierze udział w projekcie pn. „Zdalna Szkoła - wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.