W dniu 6 marca naszą szkołę odwiedzili żołnierze 18. Białostockiego Pułku Rozpoznawczego, którzy przeprowadzili prelekcję tematycznie związaną z przypadającym na 1 marca Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W zajęciach udział wzięli uczniowie klas ósmych i siódmych.

Prelekcje prowadzone przez żołnierzy  są częścią projektu edukacyjnego Ministerstwa Obrony Narodowej p.t. „Kalendarz z mundurem”. Zajęcia odbywają na podstawie przygotowanego kalendarza z zaznaczonymi tematami z historii Polski. Spotkania związane są głównie z wielkimi ruchami patriotycznymi i kluczowymi wydarzeniami z historii oręża polskiego.

                                                                                                                                                                                                                                nauczyciele historii

Logo Mistrzowie Matlandii