Dnia 4 marca klasa II b odwiedziła Muzeum Historii Medycyny i Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku mieszczącego się w Pałacu Branickich. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych o charakterze prozdrowotnym. Zwiedzając Muzeum obejrzeli ekspozycję z zakresu historii medycyny i farmacji oraz poznali tajemniczy świat dawnej apteki. Dzieci miały też okazję zobaczyć gabinet okulistyczny, stomatologiczny, rentgenowski i szpital polowy z okresu międzywojennego. Największą atrakcją pobytu w Muzeum było samodzielne wykonanie przez uczniów odlewu z gipsu Pałacu Branickich.
To był niezwykły wyjazd. Obcowanie ze sztuką i medycyną dostarczyło dzieciom wielu wrażeń, zainspirowało i zachęciło do poznawania niezwykłych miejsc prezentujących wartości historyczne i artystyczne.

Logo Mistrzowie Matlandii