Dnia 5 marca 2020 r. w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski poświęcony dziecięcej twórczości Jana Brzechwy. Skierowany był do uczniów klas II. Celem konkursu było przybliżenie dzieciom twórczości Jana Brzechwy, rozwijanie recytatorskich i aktorskich uzdolnień oraz pobudzanie aktywności uczniów. Pojawienie się ogłoszenia o inicjatywie spotkało się z dużym zainteresowaniem i odzewem ze strony uczniów. Zadaniem każdego uczestnika była prezentacja
wybranego przez siebie wiersza Jana Brzechwy. Dzieci podeszły z wielkim entuzjazmem do zaprezentowania swoich umiejętności recytatorskich. Jury wysłuchało wielu ciekawych interpretacji wierszy słynnego poety. Po burzliwych obradach udało się wyłonić laureatów:
I miejsce – Kinga Maciorkowska i Alicja Micun
II miejsce – Aleksander Biegański i Daniel Gumieniak
III miejsce – Agata Kaczanowska i Elwira Makiewicz
Naszym artystom gratulujemy i zachęcamy do dalszego rozwijania swoich zainteresowań.

Logo Mistrzowie Matlandii