Białystok,16 września 2019 r.

Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 44 im. Stanisława Moniuszki w Białymstoku zaprasza do złożenia ofert na podstawie ustawy z dnia 12 kwietnia 2019 r. o opiece zdrowotnej nad uczniami (Dz.U. z 2019 poz. 1078) na świadczenia zdrowotne w zakresie leczenia stomatologicznego dla dzieci i młodzieży Szkoły Podstawowej Nr 44 im. Stanisława Moniuszki w Białymstoku, finansowane ze środków publicznych.

I .  ZAMAWIAJĄCY:

Szkoła Podstawowa Nr 44 im. Stanisława Moniuszki w Białymstoku
ul. Rumiankowa 13

Tel. /fax (85 6614 605 fax. 85 66 35 732)

II. OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA:

1. 1.Wyłonienie podmiotu prowadzącego działalność leczniczą, udzielającego świadczeń zdrowotnych w zakresie leczenia stomatologicznego dla dzieci i młodzieży, finansowanych ze środków publicznych.
  2. 2.Podpisanie porozumienia dotyczącego warunków realizacji świadczeń gwarantowanych
    z zakresu leczenia stomatologicznego dla dzieci i młodzieży Szkoły Podstawowej w Białymstoku
  3. 3.Cel opieki zdrowotnej nad uczniami: ochrona zdrowia uczniów, w tym zdrowia jamy ustnej; kształtowanie u uczniów postaw prozdrowotnych oraz odpowiedzialności
    za własne zdrowie.
  4. 4.Termin realizacji świadczeń i obowiązywania porozumienia: na czas zawartego przez wyłoniony podmiot kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Realizatorem programu może zostać lekarz dentysta spełniający wymagania określone w przepisach wydanych na podstawie art. 31d ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz. U. z 2018 r. poz. 1510, z późn. zm.), w części dotyczącej warunków realizacji świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia stomatologicznego dla dzieci i młodzieży, z wyłączeniem świadczeń ortodoncji, z którym Narodowy Fundusz Zdrowia zawarł umowę o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej albo który jest zatrudniony lub wykonuje zawód u świadczeniodawcy,
z którym NFZ zawarł umowę o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej.

Lekarz dentysta sprawujący opiekę stomatologiczną nad uczniami będzie wykonywał:

• świadczenia ogólnostomatologiczne dla dzieci i młodzieży do ukończenia 18. roku życia,
  • profilaktyczne świadczenia stomatologiczne dla dzieci i młodzieży do ukończenia 19. roku życia,

określone w przepisach wydanych na podstawie art. 31d ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, w części dotyczącej wykazu świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia stomatologicznego dla dzieci i młodzieży, z wyłączeniem świadczeń ortodoncji.

Opieka zdrowotna nad uczniami jest finansowana ze środków ujętych w planie finansowym NFZ.

Świadczenie będzie obejmowało dzieci i młodzież – uczniów Szkoły Podstawowej w Białymstoku (638 uczniów szkoły podstawowej)

Realizacja zadania będzie odbywała się w gabinecie stomatologicznym podmiotu, który zawrze porozumienie ze Szkołą na świadczenie usług ogólnostomatologicznych skierowanych do uczniów ww. szkoły. W wyżej wymienionym porozumieniu zostanie określony sposób, czas i miejsce udzielania świadczeń oraz zostanie wskazane miejsce przechowywania dokumentacji medycznej.

Wykaz świadczeń ogólnostomatologicznych zawarty jest w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia stomatologicznego (Dz.U. z 2019 poz. 1199).

IV. MIEJSCE I TERMIN ZŁOŻENIA OFERTY:

1. Oferty należy złożyć do 20 .09. 2019 r. do godziny 1500
  • osobiście w sekretariacie szkoły,
  • pocztą tradycyjną na adres: Szkoła Podstawowa Nr 44 im. Stanisława Moniuszkiw Białymstoku ul.Rumiankowa13, 15-665 Białystok,
  • pocztą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,

z opisem: „Oferta – świadczenia zdrowotne w zakresie leczenia stomatologicznego dla dzieci i młodzieży Szkoły Podstawowe Nr 44 im. Stanisława Moniuszki
w Białymstoku, finansowane ze środków publicznych
.

1. Oferta musi być sporządzona w formie pisemnej w języku polskim, posiadać datę sporządzenia, czytelny podpis i dane oferenta (adres, nr telefonu, e-mail, NIP).
  2. Oferty złożone po terminie nie będą rozpatrywane.

Szkoły Podstawowej Nr 44 im. Stanisława Moniuszki

w Białymstoku