Szkoła Podstawowa Nr 44 im. Stanisława Moniuszki przystąpiła do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej ,,Razem na święta”. Zapraszamy uczniów, nauczycieli oraz rodziców do włączenia się do akcji. Koordynatorem działań jest Szkolny Klub Wolontariusza ,,Klub Ośmiu” przy SP Nr 44. Przygotowujemy kartki świąteczne dla seniorów, zbieramy słodycze dla dzieci z Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej ,,Pod Modrzewiem” oraz środki czystości i artykuły spożywcze dla podopiecznych PCK. Termin zbiórki 9-13.12.2019r., sala 110.


Warszawa, 2 grudnia 2019 r.

 Szanowni Państwo, Dyrektorzy Szkół, Przedszkoli i Placówek Oświatowych,

Drodzy Nauczyciele i Uczniowie,

zachęcam wszystkie szkoły, przedszkola i placówki oświatowe oraz polskie szkoły za granicą do udziału w kolejnej edycji akcji „Razem na Święta”. W ubiegłym roku w przedsięwzięcie włączyli się uczniowie i nauczyciele z ponad 6 tys. placówek. Organizowali oni zbiórki darów dla potrzebujących, pomagali seniorom w przedświątecznych porządkach, odwiedzali osoby chore i samotne.

Wiem, że tysiące uczniów na co dzień angażuje się w przedsięwzięcia charytatywne. W wielu szkołach funkcjonują kluby i koła wolontariatu, które realizują działania zasługujące na prawdziwe uznanie. Chciałbym, aby te wspaniałe inicjatywy zostały wzmocnione szczególnie w okresie przedświątecznym, kiedy najwięcej osób oczekuje na pomoc.
Jestem przekonany, że wsparcie, jakie otrzymają one od uczniów, będzie najlepszym sygnałem, że nie są same, że zawsze jest ktoś, kto o nich pamięta.

            Z ogromną przyjemnością zapoznam się z działaniami prowadzonymi przez szkoły, przedszkola i placówki oświatowe w okresie przedświątecznym. Zachęcam do dzielenia się najciekawszymi inicjatywami i publikowania informacji na stronach internetowych oraz profilach w mediach społecznościowych z oznaczeniem #RazemNaŚwięta. Wszystkie szkoły, przedszkola i placówki, które przystąpią do akcji, będą mogły pobrać specjalny logotyp i otrzymać pamiątkowy dyplom.

Jeszcze raz gorąco zachęcam do udziału w akcji. Na zgłoszenia czekamy do 19 grudnia do godz. 12:00. Wszystkie szczegóły dotyczące akcji znajdą Państwo na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Bądźmy razem na Święta!

Z wyrazami szacunku

Dariusz Piontkowski

Minister Edukacji Narodowej

Logotyp akcji Razem na Swieta

https://www.gov.pl/web/edukacja/razem-na-swieta-wolontariat-szkolny

Logo Mistrzowie Matlandii 2

naskSzkoła bierze udział w projekcie pn. „Zdalna Szkoła - wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.