SZANOWNI RODZICE

Informacje o płatnościach za obiady za miesiąc styczeń 2020 roku otrzymają Państwo w formie elektronicznej – drogą e-mailową w dniu 1 stycznia 2020 roku.

Płatności za obiady należy dokonać od 1 do 5 stycznia 2020r. zgodnie z kwotą podaną w e-mailu. Po upływie tego terminu nastąpi blokada karty.

Proszę o terminowe wpłaty.

Ponawiam prośbę o odbiór loginu i pinu do Panela Rodzica – dotyczy zgłaszania nieobecności dziecka na obiedzie.

Osoby, które nie posiadają e-maila, proszę o telefoniczne uzgodnienie kwoty obiadowej u intendentki lub w kadrach, tel. 85 66-14-605 wew. 16 lub 14 w dniach 2-3.01.2020 roku.

Zbiórkę słodyczy, materiałów higienicznych i opatrunkowych oraz środków czystości pod hasłem „Podaruj dzieciom uśmiech” współorganizuje w grudniu 2019 roku Szkolny Klub Wolontariusza "Klub Ośmiu" przy Szkole Podstawowej Nr 44 im. Stanisława Moniuszki w Białymstoku.

Akcja społeczna odbywa się na terenie całego woj. podlaskiego, jej organizatorem jest Centrum Aktywności Społecznej  PRYZMAT w Suwałkach. Akcja ma tak szeroki zasięg, gdyż zaangażowały się w nią nie tylko organizacje z Białegostoku. Współorganizatorami akcji w subregionie łomżyńskim i bielskim jest Centrum Wolontariatu przy Stowarzyszeniu „Czas Rozwoju” w Łomży i Stowarzyszenie „Centrum na Wschodzie” w Osmoli.

Organizacje te utworzyły lokalne koalicje wolontariatu, których celem jest rozwój i integracja lokalnej społeczności w obszarze wolontariatu, dlatego to już druga akcja społeczna w przeciągu miesiąca. Pierwsza to zbiórka karmy i akcesoriów dla bezdomnych zwierząt pn. „Człowieku – podaj łapę”.

W subregionie białostockim w grudniu odbywa się zbiórka słodyczy i środków czystości dla dzieci z Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej „Dom pod Modrzewiem” w Białymstoku, ul. św. A. Boboli 5 oraz podopiecznych PCK. Punkty zbiórki:

• Szkoła Podstawowa Nr 44 im. Stanisława Moniuszki w Białymstoku, ul. Rumiankowa 13, sala 110, Szkolny Klub Wolontariusza ,,Klub Ośmiu” przy SP nr 44

• Podlaski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża, ul. Warszawska 29, Białystok

• Spółdzielnia Socjalna ,,Active Go” ul.   Jagienki 4, Białystok

• Akces Ośrodek Szkolenia Zawodowego Kierowców, ul. Lawendowa 62, Białystok

• Zakład Złotniczy ,,Szafir”, ul. Rumiankowa 9a, Białystok

Szczegółowych informacji udziela: Anna Samborska z SP Nr 44 tel. 607 986 805

Zachęcamy wszystkich do przyłączenia się do zbiórki.

Pomóż NAM pomagać!

Działania organizowane są w ramach zadania „Partnerstwo dla wolontariatu”,  finansowanego ze środków otrzymanych w ramach Programu „Korpus Solidarności”– Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018 - 2030”.

podaruj

Szkoła Podstawowa Nr 44 im. Stanisława Moniuszki przystąpiła do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej ,,Razem na święta”. Zapraszamy uczniów, nauczycieli oraz rodziców do włączenia się do akcji. Koordynatorem działań jest Szkolny Klub Wolontariusza ,,Klub Ośmiu” przy SP Nr 44. Przygotowujemy kartki świąteczne dla seniorów, zbieramy słodycze dla dzieci z Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej ,,Pod Modrzewiem” oraz środki czystości i artykuły spożywcze dla podopiecznych PCK. Termin zbiórki 9-13.12.2019r., sala 110.


Warszawa, 2 grudnia 2019 r.

 Szanowni Państwo, Dyrektorzy Szkół, Przedszkoli i Placówek Oświatowych,

Drodzy Nauczyciele i Uczniowie,

zachęcam wszystkie szkoły, przedszkola i placówki oświatowe oraz polskie szkoły za granicą do udziału w kolejnej edycji akcji „Razem na Święta”. W ubiegłym roku w przedsięwzięcie włączyli się uczniowie i nauczyciele z ponad 6 tys. placówek. Organizowali oni zbiórki darów dla potrzebujących, pomagali seniorom w przedświątecznych porządkach, odwiedzali osoby chore i samotne.

Wiem, że tysiące uczniów na co dzień angażuje się w przedsięwzięcia charytatywne. W wielu szkołach funkcjonują kluby i koła wolontariatu, które realizują działania zasługujące na prawdziwe uznanie. Chciałbym, aby te wspaniałe inicjatywy zostały wzmocnione szczególnie w okresie przedświątecznym, kiedy najwięcej osób oczekuje na pomoc.
Jestem przekonany, że wsparcie, jakie otrzymają one od uczniów, będzie najlepszym sygnałem, że nie są same, że zawsze jest ktoś, kto o nich pamięta.

            Z ogromną przyjemnością zapoznam się z działaniami prowadzonymi przez szkoły, przedszkola i placówki oświatowe w okresie przedświątecznym. Zachęcam do dzielenia się najciekawszymi inicjatywami i publikowania informacji na stronach internetowych oraz profilach w mediach społecznościowych z oznaczeniem #RazemNaŚwięta. Wszystkie szkoły, przedszkola i placówki, które przystąpią do akcji, będą mogły pobrać specjalny logotyp i otrzymać pamiątkowy dyplom.

Jeszcze raz gorąco zachęcam do udziału w akcji. Na zgłoszenia czekamy do 19 grudnia do godz. 12:00. Wszystkie szczegóły dotyczące akcji znajdą Państwo na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Bądźmy razem na Święta!

Z wyrazami szacunku

Dariusz Piontkowski

Minister Edukacji Narodowej

Logotyp akcji Razem na Swieta

https://www.gov.pl/web/edukacja/razem-na-swieta-wolontariat-szkolny

Zbiórkę karmy i akcesoriów dla bezdomnych zwierząt pod hasłem „Człowieku – podaj łapę” współorganizuje w listopadzie i w grudniu 2019 roku Szkolny Klub Wolontariusza "Klub Ośmiu" przy Szkole Podstawowej Nr 44 im. Stanisława Moniuszki w Białymstoku.

Akcja społeczna odbywa się na terenie całego woj. podlaskiego, jej organizatorem jest Centrum Aktywności Społecznej  PRYZMAT w Suwałkach. Akcja ma tak szeroki zasięg, gdyż zaangażowały się w nią nie tylko organizacje z Białegostoku. Współorganizatorami akcji w subregionie łomżyńskim i bielskim jest Centrum Wolontariatu przy Stowarzyszeniu „Czas Rozwoju” w Łomży i Stowarzyszenie „Centrum na Wschodzie” w Osmoli.

Organizatorzy zbiórki przy okazji zachęcają do zostania wolontariuszem i systematycznego pomagania bezdomnym zwierzętom w schroniskach. Organizacje te utworzyły lokalne koalicje wolontariatu, których celem jest rozwój i integracja lokalnej społeczności w obszarze wolontariatu, dlatego planują już kolejne akcje. W grudniu zorganizują akcję „Podaruj dzieciom uśmiech”, podczas której w Białymstoku będą zbierać słodycze i środki czystości dla dzieci z Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej „Dom pod Modrzewiem” w Białymstoku, ul. św. A. Boboli 5 oraz podopiecznych PCK.

W subregionie białostockim w listopadzie i w grudniu odbywa się zbiórka karmy i akcesoriów dla  bezdomnych zwierząt ze Schroniska dla Zwierząt w Białymstoku przy ul. Dolistowskiej 2.

Punkty zbiórki:

• Szkoła Podstawowa Nr 44 im. Stanisława Moniuszki w Białymstoku, ul. Rumiankowa 13, sala 110, Szkolny Klub Wolontariusza ,,Klub Ośmiu” przy SP nr 44

• Podlaski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża, ul. Warszawska 29, Białystok

• Spółdzielnia Socjalna ,,Active Go” ul.   Jagienki 4, Białystok

• Akces Ośrodek Szkolenia Zawodowego Kierowców, ul. Lawendowa 62, Białystok

• Zakład Złotniczy ,,Szafir”, ul. Rumiankowa 9a, Białystok

Szczegółowych informacji udziela: Anna Samborska ze Szkoły Podstawowej Nr 44 im.
S. Moniuszki w Białymstoku tel. 607 986 805

Zachęcamy wszystkich do przyłączenia się do zbiórki.

Pomóż NAM pomagać!

Działania organizowane są w ramach zadania „Partnerstwo dla wolontariatu”,  finansowanego ze środków otrzymanych w ramach programu „Korpus Solidarności – Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018 - 2030”.

Pobierz plakat

Wyniki stopnia rejonowego zostaną ogłaszane na stronie internetowej szkoły będącej siedzibą wojewódzkiej komisji konkursowej:

Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 3 w Białymstoku ul. Piastowska 3D http://www.sp33bialystok.szkolnastrona.pl

Listy uczestników zakwalifikowanych do stopnia wojewódzkiego zostaną opublikowane na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Białymstoku.

Etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego odbędzie się 03.12.2019 r. (wtorek) w Szkole Podstawowej nr 44 im. Stanisława Moniuszki w Białymstoku, ul. Rumiankowa 13.

Członkowie Komisji Rejonowej spotykają się o godzinie 9.15 w sali 213 (II piętro), gdzie podpisują oświadczenia i odbierają identyfikatory, po czym zostanie przeprowadzone krótkie szkolenie. Następnie, o godz. 9.40 w w holu na II piętrze odbędzie się spotkanie z uczniami i opiekunami. Konkurs rozpocznie się o godz. 10.00 i będzie trwał 90 min.

Zakończenie prac komisji przewidywane jest ok. godz. 18.00

Bardzo proszę wszystkich członków komisji o wzięcie ze sobą długopisów z czerwonym i zielonym tuszem oraz kalkulatorów.

Barbara Osipczuk

Przewodnicząca Rejonowej Komisji

Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego

Etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego odbędzie się 03.12.2019r. (wtorek) w Szkole Podstawowej nr 44 im. Stanisława Moniuszki w Białymstoku, ul. Rumiankowa 13.

W naszej szkole etap rejony piszą wymienione szkoły z Białegostoku:

- Publiczne szkoły podstawowe od nr 32 do nr 53

- Niepubliczna Szkoła Podstawowa św. św. Cyryla i Metodego w Białymstoku

- Katolicka Szkoła Podstawowa w Białymstoku

- Społeczna Szkoła Podstawowa nr 1 STO w Białymstoku

- Społeczna Szkoła Podstawowa nr 11 w Białymstoku

- Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Białymstoku

- Społeczna Szkoła Podstawowa nr 3 BTO w Białymstoku

- Społeczna Szkoła Podstawowa nr 4 PTO w Białymstoku

- Szkoła Podstawowa Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny w Białymstoku

Po rozebraniu się we wskazanej szatni wszyscy uczestnicy wraz z opiekunami spotykają się o godzinie 9.40 w holu na II piętrze, gdzie zostaną przeprowadzone wymagane czynności organizacyjne. Następnie uczniowie udadzą się do wyznaczonych sal. Konkurs rozpocznie się o godz. 10.00 i będzie trwał 90 min. Po zakończeniu wykonywania zadań każdy uczestnik udaje się do świetlicy górnej do swojego opiekuna i pod jego opieką opuszcza szkołę.

Każdy uczestnik konkursu musi mieć:

- podpisaną kartę kodową,

- ważną legitymację szkolną,

- nieścieralny niebieski lub czarny długopis,

Barbara Osipczuk

Przewodnicząca Rejonowej Komisji

Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego

SZANOWNI RODZICE

Informacje o płatnościach za obiady za miesiąc grudzień 2019 roku otrzymają Państwo w formie elektronicznej – drogą e-mailową,

W związku z końcem roku kalendarzowego płatności za obiady należy dokonać od 1 do 5 grudnia 2019r. zgodnie z kwotą podaną w e-mailu. Po upływie tego terminu nastąpi blokada karty.

Proszę o terminowe wpłaty.

Ponawiam prośbę o odbiór loginu i pinu do Panela Rodzica – dotyczy zgłaszania nieobecności dziecka na obiedzie.

Osoby, które nie posiadają e-maila, proszę o telefoniczne uzgodnienie kwoty obiadowej u intendentki lub w kadrach, tel. 85 66-14-605 wew. 16 lub 14 w dniach 2-3.12.2019