Szkoła Podstawowa Nr 44 im. Stanisława Moniuszki w Białymstokuslide 01

ul. Rumiankowa 13, 15-665 Białystok

tel./fax 85/66 35 752

tel. 85/66 14 605

Szkoła Podstawowa Nr 44 im. Stanisława Moniuszki znajduje się na osiedlu „Zielone Wzgórza” przy ulicy Rumiankowej 13. Łączy prawie 30 letnie doświadczenie edukacyjne z aktualnymi, nowoczesnymi metodami i formami pracy. Jest bezpieczna i przyjazna uczniom.

Głównym celem pracy szkoły jest wspomaganie ucznia w jego wszechstronnym rozwoju oraz tworzenie pozytywnie oddziałującego środowiska wychowawczego, w tym:

• przygotowanie dziecka do dalszych etapów edukacji
  • przygotowanie ucznia do życia w społeczności szkolnej i środowiskowej
  • kształtowanie postaw społecznych, obywatelskich i patriotycznych
  • kształtowanie postaw prozdrowotnych i proekologicznych
  • kształtowanie i budowanie więzi uczuciowych w duchu przyjaźni, szacunku, tolerancji oraz prawidłowego komunikowania się i znajdowania sposobów przezwyciężenia stresów
  • zapewnienie optymalnych warunków do rozwoju dziecka w bezpiecznym i przyjaznym środowisku
  • rozwijanie efektywnej współpracy z domem i integracji ze środowiskiem lokalnym.
  • rozwijanie indywidualnych zdolności twórczych oraz samodzielnego myślenia i sprawnego działania poprzez różnorodne zajęcia pozalekcyjne

Szkoła mieści się dwupiętrowym, wolnostojącym budynku. W szkole realizowana jest edukacja na poziomach:

• wychowanie przedszkolne – oddziały 0
  • I etap edukacyjny (edukacja wczesnoszkolna) – klasy I – III
  • II etap edukacyjny – klasy IV - VI

Sale lekcyjne dla klas I - III mieszczą się na parterze i I piętrze, zaś dla klas IV - VI na II piętrze. Wszystkie sale na poziomie wychowania przedszkolnego oraz edukacji wczesnoszkolnej są wyremontowane i wyposażone w nowe meble i multimedia. W klasach starszych odnawianie i doposażanie sal lekcyjnych odbywa się sukcesywnie. Szkoła dysponuje bogatym zapleczem:

• dwie sale świetlicowe
  • dwie sale terapeutyczne
  • biblioteka i czytelnia
  • pracownia komputerowa
  • letni i zimowy plac zabaw
  • sala do gier i zabaw „Harcówka”