Dnia 16 października 2018r. uczniowie naszej szkoły, podobnie jak dzieci z innych szkół podstawowych w Polsce realizujących program „Ratujemy i uczymy ratować”, kolejny raz wzięli udział w wyjątkowej akcji. Celem jej było ustanawianie Rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą liczbę osób. O wyznaczonej porze w godz. 12.00 – 12.30 ok.100 uczniów z klas drugich i trzecich przystąpiło do wykonywania czynności ratowniczych polegających na wykonywaniu 2 wdechów i 30 uciśnięć klatki piersiowej na fantomach przekazanych przez Fundację WOŚP. Towarzyszyła im piosenka „Stayin’ Alive” zespołu Bee Gees, która znakomicie oddawała tempo akcji. Pokazaliśmy, że już najmłodsi uczniowie naszej szkoły są w stanie opanować podstawowe czynności ratujące życie. Udowodniliśmy na co nas stać!

W dniu 18.10.2018r. uczennice klas VI – VIII laureatki etapu szkolnego konkursu „Moja pasja początkiem drogi do kariery” uczestniczyły w przesłuchaniach kapituły konkursowej w Lokalnym Centrum Doradztwa Zawodowego. Celem konkursu było: inspirowanie ucznia do rozwijania pasji, zainteresowań, talentów, zachęcanie uczniów do podejmowania działań społeczno-obywatelskich, ukazanie roli zainteresowań w samopoznaniu oraz możliwości wykorzystania pasji w planowaniu ścieżki kariery edukacyjnej i zawodowej, popularyzacja wiedzy z zakresu problematyki planowania kariery. Prezentacje uczennic dotyczyły pasji, zainteresowań, hobby, jak również ich rozwoju edukacyjno-zawodowego i planowania kariery. Komisja konkursowa oceniała prezentacje i ustali listę laureatów biorąc pod uwagę następujące kryteria: oryginalność, kreatywność, sposób prezentowania siebie, swojej pasji, umiejętność występowania przed grupą, posługiwanie się poprawną polszczyzną podczas prezentacji, przestrzeganie regulaminowego czasu prezentacji konkursowej. Naszą szkołę godnie reprezentowały: Aleksandra Zatorska VIIc, Anna Gierasimiuk VIIc, Kamila Ochałek VId, Wiktoria Dybicz VIIa, Elina Makhaeva VIc, Magda Siemaszko VIc, Angelika Głowacka VIIIb, Katarzyna Mróz VIIIc. Komisja konkursowa była pod wielkim wrażeniem prezentacji i zainteresowań uczennic. Z niecierpliwością czekamy na wyniki!!!

Opiekę merytoryczną, etap szkolny oraz przygotowanie do konkursu sprawowały : Anna Samborska, Barbara Brzozowska

Uroczystość Ślubowania uczniów klas pierwszych odbyła się 11 października 2018r. w sali gimnastycznej naszej szkoły. Przybyli na nią uczniowie trzech klas pierwszych, Rodzice, Dyrekcja szkoły, nauczyciele i zaproszeni goście.

Celem uroczystości było złożenie ślubowania przez dzieci, pasowanie ich na uczniów. Podczas spotkania dzieci miały za zadanie wykazać się umiejętnościami, które pozwoliły im uzyskać zaszczytne miano Pierwszoklasisty. Rodzice przygotowali z tej okazji poczęstunek, po czym Pani Dyrektor zaprosiła wszystkich na wspólną zabawę z Teatrem pod Orzełkiem.

Powodzenia, Pierwszaki!

Światowy Dzień Uśmiechu obchodzony jest od 1999 roku w każdy pierwszy piątek października. To radosne święto wymyślił Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu uśmiechniętej buźki.

Samorząd Uczniowski uznał, że nic tak dobrze nie robi na szczery uśmiech, jak wystylizowana fryzura. W dniu 5 października przygotował więc trzy stanowiska fryzjerskie i wszyscy chętni mogli skorzystać z usług „profesjonalistów”. Radości nie było końca, bo fryzury wyszły zaiste fantastyczne. Życzymy wszystkim, aby uśmiechy pozostały na Waszych twarzach jak najdłużej.

Samorząd Uczniowski

Dnia 25.09.2018r. klasy II a i II b wraz z wychowawczyniami wyjechały na wycieczkę do Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej w Supraślu. Na początku dzieci zwiedzały ekspozycję w siedzibie PKPK. Następnie wszyscy razem z paniami przewodnikami wybrali się w teren do Rezerwatu Przyrody Jałówka. Na wycieczce dzieci dowiedziały się, jakie gatunki roślin i zwierząt występują na terenie Parku, zgłębiały tajniki prawidłowego poruszania się po oznakowanej ścieżce edukacyjnej Rezerwatu Przyrody, poznały rodzaje lasu, nazywały występujące w nich drzewa, nasłuchiwały dźwięków lasu oraz szukały oznak zbliżającej się jesieni. Zwieńczeniem wycieczki było integracyjne ognisko.

26 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Z tej okazji została zorganizowana wymiana pocztówek z krajami europejskimi, a potem wystawa otrzymanych przez nas pocztówek. Uczniowie klas I - VII wzięli udział w konkursie na łamańce językowe w języku angielskim i rosyjskim oraz w konkursie na rozpoznawanie języków europejskich. Najlepsi odgadli prawie 40 języków.
Gratulujemy serdecznie
Zwycięzcy konkursu na łamaniec językowy to:
1. Maja Kuchcińska - VIa
2. Alicja Rulewicz - Va
3. Bogdan Petrenko - Va
4. Gabriela Morchal - Va
5. Agata Kurzawska - Va
6. Lena Kieda - Va
Zwycięzcy konkursu na rozpoznawanie języków to:
1. Gabriela Morchal - Va
2. Agata Kurzawska - Va
3. Wiktoria Cybulska - VII
27 września odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. Już od połowy miesiąca kandydaci z poszczególnych klas prowadzili swoje  kampanie wyborcze, zachęcając innych do głosowania właśnie na nich. Na szkolnych korytarzach pojawiły się  profesjonalnie zaprojektowane i wykonane plakaty wyborcze. W ostatni czwartek września uczniowie z klas IV -VIII mogli oddawać swoje głosy do specjalnie przygotowanej urny. Oddano 216 ważnych głosów. Frekwencja wyborcza wyniosła 44,3. Największą ilość głosów uzyskali:
  • Bartosz Szelengowicz , który został przewodniczącym SU
  • Michalina Wawrzyniuk - z-ca przewodniczącego
  • Filip Rogowski - sekretarz
Gratulujemy zwycięzcom ! Dziękujemy wszystkim za udział w głosowaniu.