25 LAT MINĘŁO...

JUBILEUSZ XXV – LECIA

Szkoły Podstawowej Nr 44 im. Stanisława Moniuszki

27 maja 2013 roku był dla społeczności naszej szkoły dniem szczególnym. Tego właśnie dnia miały miejsce obchody Jubileuszu XXV – lecia Szkoły Podstawowej Nr 44 im. Stanisława Moniuszki w Białymstoku. Obchody rozpoczęły się 25 maja mszą świętą w kościele pw. św. Jadwigi Królowej i nabożeństwem w cerkwi pw. Zmartwychwstania Pańskiego. Podniosłość święta podkreśliła obecność pocztu sztandarowego szkoły.

Dnia 27 maja miały miejsce uroczystości w szkole. Salę gimnastyczną wypełnili uczniowie, nauczyciele, pracownicy obsługi i administracji, rodzice, emerytowani nauczyciele oraz znamienici goście. O godzinie 11.00 odbyła się akademia, która była okazją do wspomnień i refleksji nad przemijającym czasem. W części artystycznej mieliśmy okazję obejrzeć prezentację multimedialną poświęconą historii naszej szkoły, która sięga roku 1988. Wspomnienia przeplatały utwory muzyczne w wykonaniu chóru uczniowskiego, chóru nauczycieli i solistów oraz wiersze.

Aby umożliwić gościom podróż sentymentalną w przeszłość, przygotowano wystawy, na których zaprezentowano najważniejsze wydarzenia z życia szkoły oraz przedstawiono szeroką ofertę zajęć odbywających się w naszej szkole. Dużym powodzeniem cieszyły się stare kroniki, zarówno klasowe, jak   i szkolne, a także pamiątkowe zdjęcia. Święto szkoły stało się również okazją do zaprezentowania osiągnięć uczniów w nauce i sporcie. Goście mogli dokonać wpisu do księgi pamiątkowej wyłożonej w holu szkoły.

W tym ważnym dla nas dniu zaszczycili nas swoją obecnością:

• Jego Ekscelencja Najprzewielebniejszy JAKUB Arcybiskup Białostocki i Gdański
  • Ks. Kanonik Kazimierz Fiedorowicz - Proboszcz Parafii p.w. Św. Jadwigi Królowej
  • Ks. Maciej Kozłowski - Proboszcz Parafii p.w. N.M.P. z Guadelupe
  • Ks. Jerzy Sęczek - Dyrektor Wydziału Katechetycznego Archidiecezji Białostockiej
  • Ks. mitrat Walenty Olesiuk
  • Ks. Andrzej Popławski - Wizytator katechezy prawosławnej
  • Wiesława Ćwiklińska - Wicekurator Oświaty w Białymstoku
  • Lucja Orzechowska - Zastępca Dyrektora Departamentu Edukacji UM w Białymstoku
  • Andrzej Uścinowicz – członek Zarządu Oddziału ZNP
  • Dorota Gaszyńska – Dyrektor PS Nr 76
  • Bogusława Czyrska – Dyrektor PS Nr 77
  • Andrzej Danieluk – Dyrektor SP Nr 43
  • Tomasz Blecharczyk – Dyrektor SP Nr 49
  • Leszek Kochanowski – Dyrektor ZSO Nr 9
  • Antoni Ćwikliński – Dyrektor V LO
  • Dariusz Mierzyński – Dyrektor PG Nr 18
  • Anna Zalewska – Dyrektor SP Nr 16
  • Lena Ławniczuk – Dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej Św. Cyryla i Metodego
  • Grażyna Citko – Dyrektor PS Nr 1 Ochrony Zdrowia
  • Jerzy Bołtuć – Dyrektor SP Nr 34
  • Marcin Hodun – Dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Kleosinie
  • Grażyna Rutkowska – Wicedyrektor Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Kleosinie
  • insp. Irena Doroszkiewicz - Komendant Miejski Policji
  • sierż. sztab. Monika Falkowska – Wydział Prewencji KWP w Białymstoku
  • kom. Kamil Tomaszczuk -Naczelnik Wydziału Prewencji KMP
  • st. asp. Anna Baczyńska - Kierownik Rewiru Dzielnicowych III Komisariatu Policji
  • Jerzy Cywoniuk - Prezes SM „Słoneczny Stok” w Białymstoku
  • Cezary Zajkowski - Prezes KPK Sp. z o.o.
  • Józef Piotr Klim – wiceprezes zarządu PKS Sp. z o.o.
  • Jarosław Kazberuk oraz Marcin Orłowski - Jagiellonia Judo Club
  • Jan Lisowski - Prezes Zarządu Aerosol Metal Box Sp. z o. o. Charnowo Ustka
  • prof. dr hab. Wioletta Miłkowska - Regionalny Koordynator Programu „Śpiewająca Polska”
  • Agnieszka Hanusewicz - Wiceprezes Białostockiego Towarzystwa Śpiewaczego im. Stanisława Moniuszki
  • Małgorzata Lech - Doradca metodyczny edukacji wczesnoszkolnej
  • Tomasz Filipczuk – „GRUPA EDUKACJA”
  • Maria Katarzyna Żywno – Świetlica Socjoterapeutyczna „SZANSA”
  • Rafał Średziński - Prezes Stowarzyszenia „My dla innych”
  • Waldemar Sadłowski - Założyciel UKS „KoLA”
  • Dorota Dąbrowska – przewodnicząca Rady Rodziców
  • Mariola Rogalska – zastępca przewodniczącej Rady Rodziców
  • Mariusz Kozak – skarbnik Rady Rodziców

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim rodzicom, nauczycielom i uczniom za zaangażowanie i pomoc w organizacji naszej uroczystości.

Szczególne podziękowania za okazane wsparcie finansowe składamy sponsorom:

• Urząd Miejski w Białymstoku, ul. Słonimska 1
  • Jerzy Cywoniuk – Prezes SM „Słoneczny Stok” , Białystok, ul. Armii Krajowej 7
  • Cezary Zajkowski – Prezes KPK Sp. z o.o., Białystok, ul. Składowa 7
  • Wiesława Bazylewicz – WIB, Białystok, ul. Gen. Wł. Andersa 40/74
  • Maciej Rusek – Prezes Zarządu Flesz Sp. z o.o., Warszawa, ul. Wrzeciono 2A/25
  • Marian Ciepły – Handel Artykułami Mięsnymi i Spożywczymi, Białystok, ul. Magnoliowa 4
  • Juliusz Antoniuk, Krzysztof Bargłowski, Krystian Waszkuć – ABW Superbruk Sp. z o.o., Juchnowiec Kościelny, Hryniewicze75/5
  • Jan Lisowski – Prezes Zarządu Aerosol Metal Box Sp. z o. o., Ustka, Charnowo 36
  • Przemysław Rzodkiewicz – Prezes Zarządu „MINT” Sp. z o.o. Warszawa, ul. Gościeradowska 1/44
  • Izabela Anna Makowska – Dyrektor Zarządu Nieruchomości Inwestycje Sp. z o.o., Warszawa, ul. Bagatela 10/8
  • Jarosław Kazberuk, Cezary Kazberuk, Marcin Orłowski – Jagiellonia Judo Club