W dniach 24 - 25.III.2023r wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariusza „Klubu Ośmiu” oraz Szkolnego Koła PCK Szkoły Podstawowej Nr 44 aktywnie uczestniczyli w Ogólnopolskiej Akcji organizowanej przez Banki Żywności – „Święta godne a nie głodne” w sklepie Carrefour w Galerii Zielone Wzgórze. Celem zbiórki było zebranie jak największej ilości produktów spożywczych, takich jak: olej, mąka, cukier, majonez, żurek, słodycze. Zebrane artykuły żywnościowe przekazane zostały na potrzeby podopiecznych Stowarzyszenia „Jeden świat”. Dzięki zebranej żywności i świeżym produktom przekazanym przez darczyńców wielu podopiecznych Stowarzyszenia będzie miało duże wsparcie na Święta Wielkanocne.

Koordynator Zbiórki Żywności bardzo dziękował  zaangażowanym wolontariuszom za  udział w akcji oraz napisał, że wszyscy wolontariusze spisali się na medal i to naprawdę złoty !!!
Zbiórkę przeprowadziło 28 wolontariuszy angażujących się w działania prospołeczne.
Opiekun Klubu: Barbara Bożena Brzozowska