Dnia 3 grudnia 2016r. odbyła się Gala Wolontariatu organizowana przez Federację Organizacji Pozarządowych Miasta Białystok z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Prezydent Miasta Białegostoku Tadeusz Truskolaski wręczył Certyfikaty i Medale ,,Wolontariusz na Medal” dla155 białostockich wolontariuszy, którzy owocnie pracują na rzecz społeczności lokalnej. Wśród wyróżnionych znaleźli się wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariusza ,,Klubu Ośmiu” przy SP Nr 44 wraz z opiekunami. Medale ,,Wolontariusz na Medal” oraz certyfikaty wraz z podziękowaniami za pracę wolontaryjną na rzecz społeczności lokalnej oraz szkoły otrzymali: Klaudia Charyton VI b, Patrycja Szawluk V c, Paulina Biruk V a, Julia Wasilewska V a oraz Anna Samborska i Barbara Brzozowska.