Podczas lekcji chemii w klasach siódmych nt. "Podstawowe wyposażenie laboratoryjne. Jak opisać doświadczenie?" przeprowadzonych 11.09.2023 r. wykorzystano szkło i sprzęt laboratoryjny firmy Jangar zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości. W trakcie zajęć uczniowie poznali znaki ostrzegawcze (piktogramy) stosowane przy oznakowaniu substancji niebezpiecznych, podstawowe zasady bezpiecznej pracy z odczynnikami chemicznymi, prosty sprzęt laboratoryjny.
W klasach ósmych podczas lekcji chemii nt. "Kwasy beztlenowe" przeprowadzonych w dniach 14-15.09.2023 r. wykorzystano wirtualne laboratorium EMPIRIUSZ z goglami VR zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Uczniowie przeprowadzali proste doświadczenia chemiczne polegające na otrzymaniu kwasu chlorowodorowego oraz otrzymywaniu kwasu siarkowodorowego z wykorzystaniem wirtualnego laboratorium EMPIRIUSZ z zużyciem gogli VR. Uczniowie bezpiecznie posługiwali się prostym sprzętem laboratoryjnym i podstawowymi odczynnikami chemicznymi, formułowali obserwacje, wnioski oraz wyjaśnienia, przestrzegali zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. Budowali modele kwasu chlorowodorowego i kwasu siarkowodorowego z wykorzystaniem z wykorzystaniem zestawów do konstruowania molekuł 302 cz. (732802) MAC DYDAKTYKA zakupionych w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Eksperymenty przeprowadzane z użyciem Empiriusza są całkowicie bezpieczne, także dla uczniów z alergiami i astmą.
18.09.2023 r. na lekcjach chemii w klasach 7b, 7c nt. "Gęstość substancji" wykorzystano wykorzystano szkło i sprzęt laboratoryjny firmy Jangar zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Uczniowie umieją przeprowadzić proste doświadczenia chemiczne polegające na wyznaczeniu gęstości np. oleju czy aluminiowego sześcianu. Uczniowie umieją bezpiecznie posługiwać się prostym sprzętem laboratoryjnym i podstawowymi odczynnikami chemicznymi. Przestrzegają zasad bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania doświadczeń.
21-22.09.2023 r. uczniowie klas ósmych podczas lekcji chemii nt. "Kwas siarkowy (VI), kwas siarkowy (IV) – kwasy tlenowe siarki" przeprowadzali doświadczenie, w wyniku którego można otrzymać kwas siarkowy (IV) z wykorzystaniem wirtualnego laboratorium EMPIRIUSZ z zużyciem gogli VR zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości. W oparciu o wykonane eksperymenty umieją opisać właściwości tych kwasów. Uczniowie budowali modele kwasu siarkowego (VI) i kwasu siarkowego (IV) z wykorzystaniem z wykorzystaniem zestawów do konstruowania molekuł 302 cz. (732802) MAC DYDAKTYKA zakupionych w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Eksperymenty przeprowadzane z użyciem Empiriusza są całkowicie bezpieczne, także dla uczniów z alergiami i astmą.
#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci