Dnia 22 września obchodzimy Dzień bez Samochodu. W Polsce i na świecie w tym dniu promowane jest korzystanie ze środków transportu, które są bardziej przyjazne dla środowiska. W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu                   16 września uczniowie z klas II c i III b mieli okazję wybrać się na Rynek Kościuszki amerykańskim „school busem” i uczestniczyć w  pięknej proekologicznej  kampanii. Jej  celem jest kształtowanie wzorców zachowań proekologicznych, upowszechnianie informacji o negatywnych skutkach używania samochodu, promocja transportu publicznego oraz pokazanie, że życie w mieście bez samochodu jest nie tylko możliwe, ale także o wiele przyjemniejsze. Na miejscu czekała na dzieci niespodzianka – przejazd zabytkowym autobusem, tzw. „ogórkiem” oraz drobne upominki związane z wyposażeniem roweru.
Był to wspaniale spędzony czas i również  doskonała okazja do poznania, jak rozwija się transport publiczny w Białymstoku.


 1460x616Logo Mistrzowie Matlandii 2 img1

naskSzkoła bierze udział w projekcie pn. „Zdalna Szkoła - wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.
Deklaracja dostępności