Jak co roku, po I semestrze, gdy pierwsze klasy opanowały już prawie cały alfabet, w naszej czytelni odbyła się lekcja biblioteczna połączona z Pasowaniem na Czytelnika dla klas pierwszych. W części artystycznej została zaprezentowana baśń braci Grimm pt. „Muzykanci z Bremy” z użyciem techniki teatrzyku kamishibai. Następnie dzieci dowiedziały się jak należy szanować książki, a także o zasadach wypożyczeń i zachowaniu się w czytelni. Mogły też pooglądać specjalnie przygotowane dla nich książeczki oraz je wypożyczyć. Liczymy na to, że od tej pory zacznie się w życiu naszych pierwszoklasistów ich wielka przygoda z książką i biblioteką!

 1460x616Logo Mistrzowie Matlandii 2 img1

naskSzkoła bierze udział w projekcie pn. „Zdalna Szkoła - wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.
Deklaracja dostępności