Od kilku lat nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej akcji społecznej „Mamy Niepodległą”. Wspólnie z Muzeum Józefa Piłsudskiego promujemy radosne świętowanie Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie naszej szkoły wysyłają karty okolicznościowe z życzeniami do najbliższych, kolegów, koleżanek, sąsiadów, znajomych. W tym roku, podobnie jak starsi koledzy, uczniowie klas II – III życzyli wszystkim zdrowia, pogody ducha i spokoju w naszej pięknej Ojczyźnie. „ Niech żyje Wolna i Niepodległa Polska! 11 listopada powstała myśl taka, by przez szacunek dla przeszłości, dzień ten na zawsze dla Polaka, pozostał dniem Niepodległości” - napisała do swoich bliskich Alicja z IIa.