Dnia 16 grudnia 2021r   dwanaście uczennic z klas VII i VIII naszej szkoły wzięło udział w XXIX edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia organizowanej przez Polski Czerwony Krzyż.

W konkursie uczestniczyły następujące uczennice z kl. VII C – Zofia Przastek i Anna Frankowska; VIII A – Małgorzata Gidaszewska, Zuzanna Karwowska, Lena Kieda, Martyna Kolada, Natalia Lisowska, Gabriela Morchal; VIII C – Weronika Janucik, Amelia Poluch,

VIII D – Kamila Charyton i Oliwia Markiewicz.

Olimpiada odbywa się w II kategoriach wiekowych tj., szkół podstawowych – klas 7 - 8 oraz szkół średnich.

Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK to ogólnopolski konkurs dla tych, którzy wiedzą, jak zdrowo i aktywnie żyć. Uczestnicy Olimpiady musieli wykazać się wiedzą dotyczącą zdrowego odżywiania, przeciwdziałania uzależnieniom, w tym HIV/AIDS, ekologii oraz znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy oraz wiedzy o PCK.

Konkurs składa się z czterech etapów – szkolnego, rejonowego, okręgowego i centralnego, czyli finału. Na każdym etapie Olimpiady uczestnicy muszą rozwiązać test dotyczący prawidłowego odżywiania, pierwszej pomocy, ekologii oraz promocji zdrowego stylu życia.

W etapie szkolnym największą wiedzą wykazała się uczennica klasy VII C - Zofia Przastek, zdobywając 20 pkt na 20 możliwych i tym samym przeszła do etapu rejonowego, który odbędzie się 03 marca 2022r.

Zosi serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych etapach Olimpiady!!!!

Koordynator: Barbara Bożena Brzozowska

 1460x616Logo Mistrzowie Matlandii 2 img1 logo bip

naskSzkoła bierze udział w projekcie pn. „Zdalna Szkoła - wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.
Deklaracja dostępności