27 maja uczniowie klasy VIII c pod opieką p. Marty Supińskiej i p. Moniki Pławskiej wybrali się do Muzeum Pamięci Sybiru. To miejsce poświęcone ludziom, którzy od XVI wieku aż do połowy XX wieku byli niewoleni i zsyłani w głąb Rosji, a później Związku Sowieckiego, jak też tym, którzy podążali tam dobrowolnie. Nowoczesna technika pozwoliła uczniom w atrakcyjny i ciekawy sposób poznać historie ludzi zesłanych, deportowanych. Przeniosła zwiedzających w niezwykłą krainę tajemniczego, pięknego, a jednocześnie okrutnego Sybiru. Wzruszenie towarzyszyło uczniom szczególnie podczas opowieści przewodnika o przedmiotach, które przetrwały i są związane z losami Sybiraków. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że jest to miejsce, które warto było zobaczyć.

Marta Supińska

 1460x616Logo Mistrzowie Matlandii 2 img1 logo bip

naskSzkoła bierze udział w projekcie pn. „Zdalna Szkoła - wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.
Deklaracja dostępności