Dnia 6 czerwca 2022 roku w Auli Magnata w Akademii Medycznej w Białymstoku odbyła się uroczysta Gala, podczas której poznaliśmy laureatów XXVII Białostockiej Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. Była to doskonała okazja do podziękowania   młodym   wolontariuszom  i  wolontariuszkom  za  ich  pracę  i  zaangażowanie na rzecz potrzebujących. Podczas gali Prezydent Miasta Białegostoku Tadeusz Truskolaski wyróżnił laureatów w trzech kategoriach: kluby wolontariusza, „Ósemeczki”, „Ósemki” - ,,Junior” i ,,Senior”. „Ósemeczki” otrzymały honorowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Z kolei „Ósemki” statuetki Franciszka wyrzeźbione z drewna gruszy przez podlaskiego artystę plastyka Zbigniewa Wasiluka.
         Prezydent Miasta Białegostoku Tadeusz Truskolaski wyróżnił i nagrodził Uczniów - Kandydatów  do  tytułu „Wspaniałych” wśród których znalazły się 4 uczennice naszej szkoły.

          Laureatkami Samorządowego Konkursu Nastolatków ,,Ośmiu Wspaniałych” w kategorii ,,Ósemka Junior”  została wolontariuszka Szkolnego Klubu Wolontariusza „Klubu Ośmiu” przy SP Nr 44: Oliwia Kondzior VII b, a w kategorii „Ósemeczka” Sylwia Białowieżec VI a.

Finalistkami w kwtegorii „Ósemka Junior” - Zofia Przastek VII c i Kamila Charyton VIII a.

Uroczystą Gale zaszczyciła swoją obecnością założycielka „Klubów Ośmiu” w Polsce Pani Prezes i Poseł RP Joanna Fabisiak, która dziękowała wszystkim wolontariuszom za dotychczasową pracę na rzecz drugiego człowieka oraz życzyła samych sukcesów w przyszłości.

Nagrodzonym i wyróżnionym wolontariuszom oraz ich rodzicom serdecznie gratulujemy!!!

Barbara Brzozowska, Anna Samborska

www.bialystok.pl
https://www.facebook.com/CentrumAktywnosciSpolecznej

www.twitter.com/bialystok

 1460x616Logo Mistrzowie Matlandii 2 img1 logo bip

naskSzkoła bierze udział w projekcie pn. „Zdalna Szkoła - wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.
Deklaracja dostępności