Dnia 28 września 2022 r. uczniowie klas IV – VI mieli możliwość obejrzenia pokazu historycznego grupy rekonstrukcyjnej – „Rekonstrukto”, pt. „Życie i kultura w średniowieczu. W programie zaprezentowano: przegląd ekwipunku i uzbrojenia rycerzy, a także dużą kolekcję broni i rekwizytów. Uczniowie wysłuchali informacji obyczajach i kulturze epoki średniowiecza, jak również o grach i zabawach plebejskich. By każdy uczestnik mógł jak najwięcej wynieść z pokazu, zaistniała możliwość osobistego zapoznania się z rekwizytami i strojem.