Z okazji 104. rocznicy Odzyskania Niepodległości biblioteka szkolna przygotowała wystawę pt. ”Polacy walczący o niepodległość”. Prezentowała ona sylwetki największych działaczy niepodległościowych jak: Józefa Piłsudskiego, Ignacego Daszyńskiego, Romana Dmowskiego, Wincentego Witosa, Wojciecha Korfantego. Na zgromadzonych planszach umieszczone zostały życiorysy ojców niepodległości oraz archiwalne fotografie. Wystawa miała na celu przybliżyć dzieciom i młodzieży ważne wydarzenie historyczne. Uzupełnieniem wystawy było czytanie dzieciom klas młodszych książki Anny Czerwińskiej- Rydel pt. „Ziuk. Opowieść o Józefie Piłsudskim”. Dzieci wyruszyły w podróż w przeszłość do czasów małego Ziuka, kiedy Polska nie istniała na mapie, a polskość była najdroższym skarbem.

 

 1460x616Logo Mistrzowie Matlandii 2 img1 logo bip

naskSzkoła bierze udział w projekcie pn. „Zdalna Szkoła - wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.
Deklaracja dostępności