W dniu 15.02.2023 r. w bibliotece szkolnej odbyło się Pasowanie na Czytelnika uczniów klas pierwszych. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych dzieci do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Spotkanie rozpoczęło się bajkowym przedstawieniem pt. „Nie ma tego złego” w wykonaniu bibliotecznego koła teatralnego.

W dalszej części spotkania najmłodsi uczniowie zostali zapoznani z zasadami korzystania z księgozbioru, poszanowaniem książek oraz obowiązkami czytelnika.

Po uroczystym akcie pasowania wychowankowie zostali pełnoprawnymi czytelnikami biblioteki szkolnej. Na zakończenie każdy uczeń otrzymał wyprawkę czytelnika przygotowaną przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka - Wielki Człowiek”. Po zakończeniu uroczystości każde dziecko mogło wybrać książkę i ją wypożyczyć.

Wszystkim nowym Czytelnikom życzymy niesamowitych przeżyć w kontakcie książką.

 1460x616Logo Mistrzowie Matlandii 2 img1 logo bip

naskSzkoła bierze udział w projekcie pn. „Zdalna Szkoła - wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.
Deklaracja dostępności