Samorząd Uczniowski  w roku szkolnym 2021/2022
Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 44 w Białymstoku reprezentowani są przez Radę Samorządu Uczniowskiego , którą tworzy Zarząd SU oraz Samorządy Klas.
su2122
Zarząd Samorządu Uczniowskiego:
  • Oliwia Kondzior  - klasa VII B - przewodnicząca
  • Maja Charyło - klasa VII C - wiceprzewodnicząca
  • Izabela Dobrzyńska - klasa VII F - sekretarz

Opiekunowie SU:

• Joanna Rećko
  • Marta Supińska
  • Małgorzata Kozłowska
  • Samorząd Uczniowski
  • Samorząd Uczniowski tworzą wszyscy uczniowie szkoły. Samorząd reprezentuje interesy uczniów wobec nauczycieli, rodziców, administracji oświatowej.
  • Główne cele działalności SU :
  1. promowanie i rozwijanie wśród uczniów samorządności na rzecz podejmowania wspólnych decyzji w sprawach szkoły,
  2. przedstawianie dyrekcji, radzie pedagogicznej oraz radzie rodziców wniosków, opinii i potrzeb uczniów we wszystkich sprawach szkoły,
  3. zwiększanie aktywności uczniowskiej, rozwijanie zainteresowań uczniów i realizowanie własnych pomysłów dla wspólnego dobra,
  4. organizowanie imprez i uroczystości oraz  zachęcanie uczniów do działalności kulturalnej, oświatowej, sportowej, rozrywkowej, naukowej w szkole,
  5. reprezentowanie szkoły podczas uroczystości i spotkań pozaszkolnych.
  6. dbanie o dobre imię i honor szkoły, kultywowanie i wzbogacanie tradycji.
  •     Samorząd jest organizacją demokratyczną. Uczniowie w sposób nieskrępowany wybierają swoich przedstawicieli, mogą uczestniczyć w tworzeniu i realizacji programu pracy samorządu. Daje to każdemu uczniowi szansę znalezienia swojego miejsca w szkole. Rolą Samorządu Uczniowskiego jest również dbanie o przestrzeganie praw uczniów.
  •      Praca w SU uczy odpowiedzialności za podejmowane działania , przewidywania ich konsekwencji. Dzięki temu uczniowie zdobywają umiejętność wyrażania własnego zdania, stają się bardziej samodzielni i asertywni. Uczą się wykazywania inicjatywy oraz wytrwałości w realizowaniu podjętych zobowiązań.

1460x616Logo Mistrzowie Matlandii 2