Samorząd Uczniowski w roku szkolnym 2019/2020

Do Rady Samorządu Uczniowskiego weszli:

su

• Lena Kieda - klasa VI a - przewodnicząca
  • Filip Rogowski - klasa VII a - z-ca przewodniczącej
  • Szymon Andruk - klasa VIII a
  • Kamil Kulesza - klasa VII c
Opiekunowie Samorządu Szkolnego:
  • Marta Morchal
  • Marta Supińska
  • Joanna Rećko
  • Małgorzata Kozłowska

Samorząd Uczniowski

Samorząd Uczniowski tworzą wszyscy uczniowie szkoły. Samorząd reprezentuje interesy uczniów wobec nauczycieli, rodziców, administracji oświatowej.

Główne cele działalności SU :

1. promowanie i rozwijanie wśród uczniów samorządności na rzecz podejmowania wspólnych decyzji w sprawach szkoły,
  2. przedstawianie dyrekcji, radzie pedagogicznej oraz radzie rodziców wniosków, opinii i potrzeb uczniów we wszystkich sprawach szkoły,
  3. zwiększanie aktywności uczniowskiej, rozwijanie zainteresowań uczniów i realizowanie własnych pomysłów dla wspólnego dobra,
  4. organizowanie imprez i uroczystości oraz  zachęcanie uczniów do działalności kulturalnej, oświatowej, sportowej, rozrywkowej, naukowej w szkole,
  5. reprezentowanie szkoły podczas uroczystości i spotkań pozaszkolnych.
  6. dbanie o dobre imię i honor szkoły, kultywowanie i wzbogacanie tradycji.

Samorząd jest organizacją demokratyczną. Uczniowie w sposób nieskrępowany wybierają swoich przedstawicieli, mogą uczestniczyć w tworzeniu i realizacji programu pracy samorządu. Daje to każdemu uczniowi szansę znalezienia swojego miejsca w szkole. Rolą Samorządu Uczniowskiego jest również dbanie o przestrzeganie praw uczniów.

Praca w SU uczy odpowiedzialności za podejmowane działania , przewidywania ich konsekwencji. Dzięki temu uczniowie zdobywają umiejętność wyrażania własnego zdania, stają się bardziej samodzielni i asertywni. Uczą się wykazywania inicjatywy oraz wytrwałości w realizowaniu podjętych zobowiązań.

Logo Mistrzowie Matlandii 2