,,Wolontariat jest przygodą, wyzwaniem, szansą na bycie z innymi, na uczenie się od innych, jest czymś co się po prostu lubi i kocha. Jest pasją, a nie wyrzeczeniem!"

Jakub Wygnański

Powyższe motto towarzyszy nam w codziennych działaniach wolontaryystycznch. Wolontariat - to nasza druga klasa, to cudowne spotkanie pokoleń!
Pomagając innym - pomagamy sobie!

Zapraszam do współpracy

Opiekunowie: Barbara Bożena Brzozowska

Zostań wolontariuszem!

Podaruj część swojego czasu potrzebującym

Czekają na Ciebie dzieci, młodzież,

osoby niepełnosprawne, chore, samotne, starsze…
Warto pomagać!

Wolontariat rzeźbi człowieka!

Jeszcze dziś podejmij decyzję!


Spotkania wolontariuszy – czwartek godz. 16.00 – 17.00 s. 110

Zapraszamy osoby zainteresowane
Opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariusza ,,Klubu Ośmiu” przy SP Nr 44

Barbara Bożena Brzozowska

 

Klub Ośmiu

Archiwum

wolontariat2

wolontariat

 

W dniach 25 - 26.11.2022r wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariusza „Klubu Ośmiu” oraz Szkolnego Koła PCK Szkoły Podstawowej Nr 44 aktywnie uczestniczyli w Ogólnopolskiej Akcji organizowanej przez Banki Żywności – „Święta godne a nie głodne” w sklepie Carrefour w Galerii Zielone Wzgórze. Celem zbiórki było zebranie jak największej ilości produktów spożywczych. Zebrane artykuły żywnościowe przekazane zostały na potrzeby podopiecznych Stowarzyszenia „Jeden świat”. Dzięki zebranej żywności i świeżym produktom przekazanym przez darczyńców wielu podopiecznych Stowarzyszenia będzie miało duże wsparcie na Święta.

Zbiórkę przeprowadziło 29 wolontariuszy angażujących się w działania prospołeczne.

Wszystkim wolontariuszom serdecznie dziękuję za udział w powyższej akcji !!!

Opiekun Klubu: Barbara Bożena Brzozowska

W dniach  1 - 20 października 2022r Szkolny Klub Wolontariusza „Klub Ośmiu” i świetlica szkolna włączyli się  w akcję - zbiórkę żywności organizowaną przez Fundację Fors-itis - „Podziel się chlebem z ukraińskim żołnierzem”.

Akcja miała na celu zbiórkę następujących artykułów spożywczych: chrupkie pieczywo, wafle ryżowe, suchary, herbatniki, zupki chińskie, gorące kubki, zupki instant, konserwy mięsne, rybne, pasztety  i gorzkie czekolady, które następnie zostaną dostarczone  na front dla ukraińskich  żołnierzy walczących o swój kraj !!!

W akcję włączyła się większość społeczności szkolnej i wspólnie zebraliśmy dużą ilość w/w produktów.

Wszystkim darczyńcom, którym los Ukrainy nie jest obojętny serdecznie dziękujemy !!!

SOLIDARNI  Z UKRAINĄ!!!

Dnia 6 października 2022r wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariusza „Klubu Ośmiu” uczestniczyli w zorganizowanym szkoleniu dotyczącym wolontariatu, przeprowadzonym przez Panią Annę Pawłowską z Centrum Aktywności Społecznej w Białymstoku.
W spotkaniu uczestniczyło ponad 45 wolontariuszy, którzy zapoznali się z ideą wolontariatu, zasadami działalności w wolontariacie oraz prawami i obowiązkami wolontariusza.

W dalszej części cotygodniowego spotkania wolontariusze gościli w Klubie KATY CARR, brytyjską piosenkarką polskiego pochodzenia, muzyka i liderkę zespołu „Katy Carr and the Aviators”. Artystka w dzieciństwie fascynowała się lotnictwem, chciała zostać polotem. Zaangażowała się w działalność organizacji Air Training Corps, szkolącej kadetów lotnictwa w Anglii, i już jako nastolatka uzyskała licencję „warrant oficer”. Chciała jednak zostać pilotem w brytyjskich siłach powietrznych Royal Air Force. Wkrótce uzyskała licencję pilota w Raf-ie, a później także licencję prywatnego pilota (PPL). Z upływem czasu uległa coraz silniejszej fascynacji muzyką, w końcu postanowiła więc zająć się nią zawodowo. Artystka nagrała pięć albumów i wiele singli. W listopadzie 2011r nominowana była do nagrody London Music Award. Jej czwarty album studyjny 2012r pt. „Paszport” został nagrany w 70 rocznicę ucieczki Kazimierza Piechocińskiego z Auschwitz. Cały album zainspirowany był losem członków polskiego ruchu oporu z okresu II wojny światowej. Wolontariusze wspólnie z Katy Carr przypomnieli historię bitwy pod Monte Cassino pod dowództwem gen. Władysława Andersa oraz kilkakrotnie zaśpiewali piosenkę „Wojtek”, której bohaterem jest syryjski niedźwiedź brunatny i kapral służący w 2 Korpusie Polskim. Wolontariusze z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w spotkaniu. Była to dla nich wspaniała lekcja historii i zarazem zajęcia muzyczne.

Koordynator przedsięwzięcia: Barbara Bożena Brzozowska

 

W dniach 26.09 - 15.10.2022r wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariusza „Klubu Ośmiu” przy SP Nr 44 kwestowali na terenie szkoły na rzecz podopiecznych Schroniska dla Zwierząt w Białymstoku. W akcję pomocy dla zwierząt włączyła się cała społeczność szkolna. Wolontariusze wraz z opiekunem przekazali osobiście Pracownikom Schroniska zebrane fundusze na zakup szczepionek i leków niezbędnych czworonogom. W imieniu swoim oraz pracowników Schroniska składamy serdeczne podziękowania wszystkim Darczyńcom za okazane wsparcie i wielkie serce!!!

Koordynator: Barbara Bożena Brzozowska

W ramach dotychczasowej i wieloletniej współpracy z Polskim Czerwonym Krzyżem w Białymstoku opiekun Szkolnego Klubu Wolontariusza „Klubu Ośmiu” oraz Szkolnego Koła PCK pozyskał dla uczniów Ukraińskich i Polskich w roku szkolnym 2022/2023 plecaki szkolne z wyposażeniem, które zostały przekazane wychowawcom poszczególnych klas, a następnie potrzebującym uczniom naszej szkoły.

Koordynator: Barbara Bożena Brzozowska

Dnia 30 września 2022r wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariusza „Klubu Ośmiu” z klas V-VIII przy SP Nr 44 wraz z opiekunkami uczestniczyli w wyjściu edukacyjnym -  Dniu Otwartym Polskiego Radia Białystok. Tuż po wejściu gorąco przywitali nas pracownicy radia i zaprosili do zwiedzania rozgłośni. Pani Katarzyna Kozłowska dziennikarka radiowa wprowadziła wolontariuszy w tajniki pracy dziennikarskiej i krótko opowiedziała o historii rozgłośni. Pod jej profesjonalną opieką wolontariusze mogli odwiedzić miejsca na co dzień niedostępne, tj. zwiedzić pokoje redakcyjne, obejrzeć studio nagraniowe i bawić się z dźwiękiem, zobaczyć też jak wygląda na co dzień praca prezentera na antenie radiowej, jak powstaje program oraz jak dziennikarze przygotowują i czytają wiadomości. Wolontariuszę rozmawiali z Prezesem Radia Białystok Panem Mirosławem Bielawskim, odwiedzili fonotekę, tj. miejsce, w którym zgromadzono przez wiele lat tysiące płyt oraz studio reklamowe, gdzie realizatorzy pokazali, jak powstają nagrania i jak się je montuje. Odważni mogli spróbować sił przed mikrofonem, a potem usłyszeć siebie na antenie Radia Białystok. Chętni wolontariusze mieli okazję spróbowania swoich sił grając na perkusji i pianinie w Studio Rembrandt. Podczas wizyty w Radiu Białystok panowały duże emocje, ten dzień pozostanie na długo w naszej pamięci.

Na koniec zrobiliśmy wspólne zdjęcia oraz otrzymaliśmy drobne upominki w postaci bidonów, ołówków, odblasków oraz cukierków.

Organizatorzy: Barbara Bożena Brzozowska, Joanna Przastek

Dnia 22.09.2022r wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariusza „Klubu Ośmiu” przy SP Nr 44 uczestniczyli w zorganizowanych przez opiekuna Klubu warsztatach plastycznych, prowadzonych przez plastyka z Białorusi Panią Julię. Wspólne zajęcia i spędzony razem czas były integracją wszystkich wolontariuszy, tj. już działających i nowo przybyłych do Klubu. Tematem warsztatów było wykonanie swojego imienia, bądź osoby bliskiej. W warstwach wzięło udział 25 wolontariuszy, którzy wykazali się bardzo dużym zaangażowaniem, pomysłowością i kreatywnością.

Opiekun Klubu: Barbara Bożena Brzozowska

W dniach 12.09 – 23.09.2022r. wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariusza „Klubu Ośmiu” przy SP Nr 44 oraz Szkolnego Koła PCK zorganizowali na terenie szkoły kwestę Czerwonokrzyską na rzecz podopiecznych Polskiego Czerwonego Krzyża. Zebrane środki zostały przekazane i przeznaczone na rzecz osób potrzebujących pomocy i wsparcia PCK.

Wszystkim Darczyńcom serdecznie dziękujemy !!!

Opiekun Klubu: Barbara Bożena Brzozowska

Dnia 21.06.2022r. wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariusza ,,Klubu Ośmiu” przy SP Nr 44 uczestniczyli w wyjeździe integracyjnym podsumowującym całoroczną pracę Klubu w roku szkolnym 2021/2022. Wyjazd został zorganizowany w Parku Linowym w Fastach przez opiekunki Klubu p. Annę Małgorzatę Samborską i p. Barbarę Bożenę Brzozowską dla 20 wolontariuszy z klas I – VIII najprężniej działających i angażujących się systematycznie w działania prospołeczne. W programie plenerowej imprezy było podsumowanie działalności wolontarystycznej oraz korzystanie z licznych atrakcji Parku Linowego, tj. przejście po wybranych trasach linowych,: dmuchanych zjeżdżalni, budowli klockowych, trampolin, karuzeli, ognisko z kiełbaskami. Wolontariusze wykazali się dużą odwagą w pokonywaniu kolejnych stacji wspinaczkowych, przy tym świetnie się bawili i mimo różnicy wieku szybko się zintegrowali. Wszyscy otrzymali opakowanie zdrowych, zbożowych batoników. Wydarzenie było dla wolontariuszy zachętą oraz motywacją do angażowania się w działania na rzecz innych.

Opiekunowie: Anna Samborska, Barbara Brzozowska

W dniu 8 marca 2022r wolontariusze Szkolnego Koła PCK oraz Szkolnego Klubu Wolontariusza „Klubu Ośmiu” przy SP Nr 44 wzięli udział w ogólnopolskiej kweście PCK. Zbiórka została zorganizowana na terenie szkoły. Zebrane środki zostaną przeznaczone na rzecz Pomocy Walczącej Ukrainie.

Wszystkim Darczyńcom serdecznie dziękujemy!!!

Barbara Brzozowska, Anna Samborska

 1460x616Logo Mistrzowie Matlandii 2 img1

naskSzkoła bierze udział w projekcie pn. „Zdalna Szkoła - wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.
Deklaracja dostępności