Dnia 8 lipca 2020r. odbyła się wakacyjna akcja #CzysteRzeki - sprzątanie terenów przyległych do rzeki Białej przy ul. Antoniuk Fabryczny. Wolontariusze i opiekunki Szkolnego Klubu Wolontariusza ,,Klubu Ośmiu” przy SP Nr 44 oraz pracownicy i podopieczni Stowarzyszenia ,,My dla Innych” włączyli się aktywnie w działania proekologiczne z zachowaniem zasad bezpieczeństwa oraz zaleceń sanitarno – epidemiologicznych. Celem akcji było pozbycie się efektów bezmyślności człowieka – śmieci, butelek, puszek, opon. To lokalny wymiar patriotyzmu globalnego, dlatego organizatorzy zapraszają do włączenia się w akcję wszystkich lokalnych patriotów, którym nie jest obojętne środowisko naturalne i los przyrody. Wszystkim uczestnikom akcji zapewnione zostały rękawice i worki oraz dla chętnych – maseczki. Mając na uwadze trudny czas trwania pandemii koronawirusa, akcja odbyła się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Zapraszamy do współpracy ludzi dobrej woli, wrażliwych na stan otaczającej nas przyrody, którzy zechcą w bezinteresowny sposób zaangażować się. Akcje #CzysteRzeki organizowane będą na terenie całego regionu, dlatego zgłoszenia należy kierować do właściwych koordynatorów subregionalnych.

Działania organizowane są w ramach zadania „Partnerstwo dla wolontariatu”, finansowanego ze środków otrzymanych w ramach programu „Korpus Solidarności – Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018 - 2030”.

Opiekunki wolontariatu: Anna Samborska, Barbara Brzozowska