dniach 2–4.XII.2022r dla wolontariuszy i opiekunów.

Konferencja odbyła się w dniach 2 – 4 grudnia 2022r. w Białymstoku i adresowana była do wolontariuszy i opiekunów „Klubów Ośmiu” Młodzieżowego Wolontariatu z całej Polski.

Głównym celem konferencji było wzbogacenie wiedzy i umiejętności w pomaganiu innym, omówieniem jak wolontariat może dać „MOC” do dalszego, przyszłego działania na rzecz osób słabszych; podsumowaniem dotychczasowej pracy wolontarystycznej w szkolnych klubach wolontariusza. W konferencji uczestniczyło 5 wolontariuszy „Klubu Ośmiu" przy SP Nr 44 tj. Zofia Przastek, Gabriela Ignciuk, Patrycja Gieglis, Maja Klepacka oraz Rafał Kulesz pod opieką wieloletniej opiekunki Barbary Bożeny Brzozowskiej.

Konferencja została zorganizowana przez Prezydenta Miasta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego oraz Panią Joannę Fabisiak - Prezes Fundacji „Świat na Tak”, poseł na Sejm RP, autorkę Programu Wychowawczego „Wychowanie przez pracę i pomoc słabszym” oraz „Wstyd za zło".

W trakcie trzydniowego spotkania przyjezdnym z Polski wolontariuszom i opiekunom zapewnione było zakwaterowanie w Zespole Placówek Oświatowych Nr 1 Bursa Szkolna przy ul. Dobrej.

W dniu przyjazdu wolontariusze i opiekunowie uczestniczyli w spotkaniu integracyjnym - „Mam tę MOC” -„I Czilo – zimowa opowieść” - Interaktywny spektakl muzyczny przygotowany przez uczniów z III Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Białymstoku

Oficjalne otwarcie konferencji odbyło się w dniu 3 grudnia w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku wystąpieniem Prezydenta Miasta Białegostoku oraz Prezes Fundacji „Świat na Tak” Joanny Fabisiak – „Wolontariat: bohaterstwo czy naiwniactwo”.

Odbyła się również Debata - „Wolontariat daje MOC - wolontariat szkołą odpowiedzialności”, którą prowadziła Anna Samborska i Anna Pawłowska

W programie konferencji dla wolontariuszy przeprowadzone zostały również warsztaty:

I. „Dodaj Sobie siły – poczuj moc relaksacji”

II. „Moc Twojej osobowości w relacjach z innymi”

III. „Bądź na Tak, pozytywna dyscyplina”

Po intensywnych warsztatach i sytym obiedzie wolontariusze wraz z opiekunami udali się zabytkowym autokarem tzw. „Ogórkiem” oraz School busem na zwiedzanie Białegostoku z przewodnikiem, a po kolacji na koncert zespołu Malfunction w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Warszawskiej.

Spotkanie było wspaniałą okazją do podzielenia się doświadczeniami a także wzmocnieniem motywacji do dalszej pracy wolontarystycznej. Podczas konferencji nie zabrakło wymiany doświadczeń i chwil refleksji, jak również nawiązania nowych znajomości. Opiekunowie otrzymali podziękowania za towarzyszenie uczniom w bezinteresownej aktywności prospołecznej.

Wszyscy wróciliśmy do domu wzmocnieni wewnętrznie i naładowani pozytywną energią! Było to bowiem święto wszystkich, którym sercu bliski jest wolontariat !!!