Dnia 7 października 2019r. uczniowie klas II - VIII - wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariusza ,,Klubu Ośmiu” przy SP Nr 44 wraz z opiekunkami uczestniczyli w Dniu Otwartym Polskiego Radia Białystok. Gorąco przywitali nas pracownicy radia i zaprosili do zwiedzania rozgłośni. Pani Edyta Wołosik dziennikarka radiowa wprowadziła uczniów w tajniki pracy dziennikarskiej i opowiedziała o historii rozgłośni. Pod jej profesjonalną opieką uczniowie mogli odwiedzić miejsca na co dzień niedostępne. Z wielkim entuzjazmem uczniowie zwiedzali pokoje redakcyjne, obejrzeli studio nagraniowe i bawili się z dźwiękiem, zobaczyli też jak wygląda praca prezentera na antenie radiowej, jak powstaje program oraz jak dziennikarze przygotowują i czytają wiadomości. Uczniowie odwiedzili fonotekę, czyli miejsce, w którym zgromadzono przez wiele lat tysiące płyt oraz studio reklamowe, gdzie realizatorzy pokazali, jak powstają nagrania i jak się je montuje. Odważni mogli spróbować sił przed mikrofonem, a potem usłyszeć siebie na antenie Radia Białystok. Uczniowie zaśpiewali i nagrali piosenki w Studio Rembrandt, a potem z wielkim zainteresowaniem wysłuchali swego nagrania. Były wielkie emocje, gdy uczniowie rozpoznawali swoje głosy. Dziennikarze zaprezentowali uczniom filmy i fotogalerie z imprez organizowanych przez Radio Białystok.

Organizatorzy: Anna Samborska, Barbara Brzozowska

 1460x616Logo Mistrzowie Matlandii 2 img1

naskSzkoła bierze udział w projekcie pn. „Zdalna Szkoła - wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.
Deklaracja dostępności