Dnia 10 grudnia 2019r. opiekunki Szkolnego Klubu Wolontariusza ,,Klubu Ośmiu” przy Szkole Podstawowej Nr 44 uczestniczyły w Forum Wolontariatu Szkolnego, które odbyło się w ramach działań Korpusu Solidarności – Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018-2020. Forum Wolontariatu Szkolnego było ogólnopolskim spotkaniem przedstawicieli środowiska edukacyjnego: nauczycieli, pedagogów, psychologów, przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz pracowników instytucji odpowiedzialnych za kształt polityki edukacyjnej. Podczas obrad rozmawiano m.in. o prawnych i organizacyjnych aspektach wolontariatu szkolnego, współpracy z rodzicami, roli koordynatora oraz o dobrych praktykach wolontariatu. Korpus Solidarności - Program Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018-2030 to nowa, rządowa inicjatywa propagująca wolontariat systematyczny i długoterminowy. Program skierowany jest do wszystkich obywateli, a szczególną uwagę poświęca się w nim młodemu pokoleniu Polaków. Korpus Solidarności propaguje wolontariat dzieci i młodzieży i wartości takie jak: odpowiedzialność, uczciwość czy dbałość o dobro wspólne. Wydarzenie zorganizowane przez Narodowy Instytut Wolności zostało objęte honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy. W Forum uczestniczyła wiceminister edukacji Pani Marzena Machałek podkreślając walory wychowawcze wolontariatu oraz istotny wpływ na kształtowanie postaw prospołecznych uczniów.

Opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariusza: Anna Samborska, Barbara Brzozowska