Dnia 21czerwca 2023r wolontariusze i opiekunowie szkolnego „Klubu Ośmiu” przy Szkole Podstawowej Nr 44 im. Stanisława Moniuszki w Białymstoku uczestniczyli w jednodniowej, bezpłatnej wycieczce do Zaścianka Dobrzyńskich w miejscowości Góra k/Krypna. Ośrodek edukacyjny położony jest w malowniczej Dolinie Narwi, z dostępem do rzeki, sielską atmosferą i staropolską gościnnością – miejscem, w którym przeszłość spotyka się z teraźniejszością. Po przyjeździe gospodyni ośrodka Pani Małgorzata Dobrzyńska wraz z dziećmi- Izabelą i Pawłem przywitali nas w wiacie biesiadnej świeżo upieczonym ciastem, ciasteczkami, cukierkami, owocami oraz zimnymi napojami i kawą. Korzystając z darów natury oraz piękna otaczającej nas przyrody uczestniczyliśmy w warsztatach, zajęciach edukacyjnych oraz zabawach plenerowych. Zwiedziliśmy przepiękną posiadłość, w której każdy mógł znaleźć coś dla siebie ( komnata ziołowa, wiata otwarta ze sceną, tablicą , licznymi akcesoriami do zabaw edukacyjnych i terenowych, sauna, balia z jacuzzi, domek boho nad rzeką ze sprzętem rekreacyjno – plażowym, plac zabaw, boisko do siatkówki, dom z duszą i jakże urzekające ogrody i zielniki z opisami ziół). Wolontariusze poznali zioła i kwiaty od wieków wykorzystywane w kuchni i lecznictwie. Na bazie kwiatów i olejków eterycznych własnoręcznie wykonali naturalne mydełka o różnych kształtach oraz ucierali w kamiennych moździerzach cukier smakowy z wybranymi przez siebie suszonymi płatkami kwiatów jadalnych. Po zajęciach wszyscy korzystaliśmy z atrakcji i obiektów dostępnych na terenie siedliska, tj. część osób grała w siatkówkę, część korzystała z placu zabaw, chętni uczyli się doić sztuczną krowę, która dawała prawdziwe i świeże mleko, a jeszcze inni wypoczywali i opalali się na hamakach i leżakach. Nie zabrakło również przeciągania liny między grupami oraz wspólnego tańca – „Belgijki”. Pod koniec pobytu mimo słonecznej pogody rozpaliliśmy ognisko , gdzie każdy upiekł kiełbaskę i zjadł upieczony przez Panią Małgosie domowy chleb z masłem ubitym na świeżo przez wolontariuszy oraz ogórki i pomidory z przydomowego ogródka. W wycieczce wzięło udział 24 wolontariuszy z klas II – VIII. Po tak cudownie spędzonym dniu udaliśmy się w drogę powrotną do szkoły. Bawiliśmy się wspaniale, to był cudowny wypoczynkowo – edukacyjny wyjazd. Wszyscy będziemy go bardzo długo wspominali !!!!

Jako 22 letni opiekun Szkolnego Klubu Wolontariusza szczególne podziękowania kieruję do Pani Małgorzaty Dobrzyńskiej za cudowne zorganizowanie atrakcji wolontariuszom podczas pobytu w Zaścianku Dobrzyńskich oraz Pani Żabińskiej za zorganizowanie i bezpłatne przekazanie wolontariuszom produktów na ognisko !!!!

Jednocześnie gorąco polecam to cudowne miejsce do edukacji, wypoczynku i rekreacji – Zaścianek Dobrzyński Góra 142, 19 -111 Krypno,
e-mail: zaścianek.dobrzyńTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Koordynator wyjazdu – Barbara Bożena Brzozowska, Joanna Przaste

 1460x616Logo Mistrzowie Matlandii 2 img1 logo bip

naskSzkoła bierze udział w projekcie pn. „Zdalna Szkoła - wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.
Deklaracja dostępności