Dnia 15.10.2018r wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariusza ,,Klubu Ośmiu” przy SP Nr 44 uczestniczyli w akcji ,,Pola Nadziei’ organizowanej po raz kolejny przez podlaskie Hospicjum Proroka Eliasza w Michałowie. Po raz pierwszy akcja ,,Pola Nadziei” odbyła się w Makówce w gminie Narew. To piękne i ważne wydarzenie wpisało się w obchody 100-lecia Niepodległości Polski. Dla wielu uczniów było też pierwszą okazją do zobaczenia terenu, na którym już wkrótce rozpocznie się budowa wiejskiego Ośrodka Hospicyjno – Opiekuńczo - Edukacyjnego.

Wolontariusze spotkali się w Makówce, gmina Narew razem z dziećmi ze Szkoły Podstawowej z Narwi, Gródka, Hajnówki oraz Białegostoku. Dokładnie na działce, gdzie w przyszłości osoby chore otrzymają profesjonalną opiekę, będą mogły wychodzić z opiekunami na spacery. Uczestnicy wydarzenia uczynili to miejsce już dzisiaj pięknym! Każdy mógł przyłączyć się do akcji sadzenia żonkili. Po zasadzeniu żonkili wszyscy udali się do SP w Narwi, gdzie Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej przeprowadzali pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Strażakom pomagali wolontariusze ze Szkoły Podstawowej Nr 44 w Białymstoku. Podczas pobytuwolontariusze mieli okazję do spotkania z dr Pawłem Grabowskim, Prezesem Fundacji Hospicjum Proroka Eliasza
w Michałowie oraz innymi pracownikami Hospicjum. Nasi wolontariusze na zakończenie spotkania zaprezentowali uczestnikom przesłanie ,,Zmieniaj świat na TAK” dedykując piosenkę organizatorom.

Opiekunowie wycieczki: Anna Samborska, Anna Gorzkowska

www.radio.bialystok.pl