W dniu 26.11.2018r wolontariusze klas I – VII ze Szkolnego Klubu Wolontariusza ,,Klubu Ośmiu” przy SP Nr 44 uczestniczyli w wyjściu edukacyjnym do Manufaktury Słodyczy ,,Cukier Lukier” w ramach realizacji projektu ,,Dobro to norma – bądź normalny!”. Uczniowie wzięli udział w warsztatach cukierniczych ręcznego wyrabiania cukierków i lizaków z naturalnych aromatów owocowych i olejków bez dodatku sztucznych barwników. Słodka zabawa i wspaniała atmosfera w Cukierkowni wraz z pokazem i tworzeniem słodyczy w malutkiej fabryce była wielkim przeżyciem dla uczniów. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały informacji na temat produktów używanych do wyrobu, zobaczyły słodki pokaz i wykonały własnoręcznie lizaki i karmelki. Dzieci obserwowały z zaciekawieniem w jaki sposób gotuje się karmelową masę, wylewa się ją na kamienny blat i barwi. Wyjście było niezapomnianym przeżyciem i na długo pozostanie w pamięci uczniów.

Opiekunowie: Anna Samborska, Barbara Brzozowska

 1460x616Logo Mistrzowie Matlandii 2 img1

naskSzkoła bierze udział w projekcie pn. „Zdalna Szkoła - wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.
Deklaracja dostępności